Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövőre kötelező lesz egy...

Ha jövőre kötelező lesz egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga akkor vélhetőleg egységesen lejjebb mennek a ponthatárok majd legalább 50 ponttal?

Figyelt kérdés

Mert nem hinném hogy mindenki csinálna/tudna csinálni még egy nyelvvizsgát meg még egy emeltet ezért...és egyébként ez teljesen biztos már hogy bevezetik vagy még ez se,mert úgy tudom a nyelvvizsgákkal kapcsolatos dolgok még mindig nem tiszták, hogy most pontosan hogy kapjuk a pontokat,meg pl.ugynabból a nyelvből középfokú és felsőfokú nyelvvizsgánál plusz pont-e a felsőfok és ha igen akkor mennyi?

Előre is köszönöm a vàlaszokat, akinek van erről valami infója az írja meg légyszi :D


2019. ápr. 21. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon is megértettem a kérdést. Egy középfokúért 28 pont jár, egy felsőfokúért 40. 2 középfokúért is csak 40 jár vagy akárhány felsőfokért... Te a felsőfokúddal kimerítetted a nyelvvizsgáért kapható pontokat, nem is érdemes ezzel tovább foglalkoznod.

Ha a követelmény nem világos, az minimum 1 középszintű nyelvvizsga meglétét teszi kötelezővé, amiért most 28 pont jár. Te túlteljesítetted ezt a követelmenyt és nem 28, hanem 40 pontot fogsz kapni érte.

Ha még mem ismered, ajánlom figyelmedbe a felvit:

[link]

2019. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez az egész pontrendszer egy hülyeség. A felvételizők azt hiszik, hogy magasabb pont egyenlő a nehezebb bekerüléssel, illetve sokan ehhez gondolják hozzá az egyetem színvonalát is. Pedig a pontszámot a jelentkezők határozzák meg. Az égvilágon semmi nem fog változni attól, hogy feljebb mennek a pontok, ez csak egy következménye lesz annak, hogy kötelezővé teszik az emelt érettségit, amiért ugye jár a plusz pont és emiatt eltolódnak a ponthatárok is, mert ugye minden jelentkezőnek lesz már emeltje.
2019. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1 évvel a változások előtt vagyunk, érdemes lenne már részletesebben kidolgozniuk a fejeseknek, hogy mégis mit hogy akarnak még jobban elrontani.


De aki egyetemre tervezett menni, azon nem fog kifogni ez a +nyelvvizsga és egy emelt érettségi sem feltetelezhetően. Legfeljebb azok nem mennek majd egyetemre, amik amúgy nem is tervezték de a középszintű érettségikből összejött annyi pont, hogy végzés után elkezdenek dolgozni, majd rádöbbennek, hogy "jé, ennyi pontom van, akkor már megrpóbálom az egyetemet, hogy ne ezt kelljen dolhoznom életem végéig".


Szóval ez a réteg fog "csak" kiesni a kosárból, de ők nem a többség voltak. Szóval részben ez miatt nem gondolom, hogy drasztikusan zuhannának a ponthatárok. Bár mivel az emelt érettségi kötelező lesz úgyis, így látok rá némi esélyt arra is, hogy eltörlik azokat a többletpontokat amit eddig adtak érte. Ami igazából már elég zuhanásnak számít, látok rá esélyt, hogy megtörténjen. Meg minusz pár pont az miatt is, hogy némileg/valamivel kevesebben jelentkeznek majd egyetemre.

2019. ápr. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én azt se tartom kitzártnak, hogy a nagyon népszerű szakokon nemhogy csökken, hanem emelkedik a ponthatár, hiszen ezekre sokan nem közép- hanem felsőfokú vizsgával mennek majd (hogy nagyobb esélyük legyen bejutni). --> Minél magasabb a felvételizők átlagpontszáma a szakra, annál nagyobb az esélye, hogy a következő évben nő a ponthatár (azaz inkább a felsőfokú, és nem a középfokú vizsgához igazítják a pontszámot).
2019. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!