Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a vizsgázást egy egyetemen ha a munkahely szabit nem ad, el nem enged, a vizsgát meg nem én döntöm el mikor van?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjam meg levelező Msc képzésben hogy eljussak órákra vizsgákra munkahely mellett?


Ugyanis.

A munkarendem kötött nem én döntöm el és mivel kis hely nincs több műszak nem olyan hogy nem megyek délelőtt és majd megyek délután. Van egy 9-17 munkaidő és kész ott kell lenni.

Az órarendem kötött az egyetemen nem én döntöm el, két hetente P-Szo vagyis a péntek eleve ugrott mert nem tudok elmenni. De ez egy dolog, az órák ellóghatóak!Azért néha nem ártana ott is lenni mondjuk.


De a vizsgák! Az más tészta mert azok akkor vannak amikor, és nem lehet ellógni, mert le kell vizsgázni. Apelláta nincs.


És ugye igaz hogy én veszem fel a vizsgákat de sokart megyek vele ha az összes vizsga kivétel nélkül hétköznap de. vagy max kora du van. Most választhatok hogy 10 óra délelőtt(és nem tudok menni) vagy du 13 óra (és oda se tudok menni). Este 8kor nincs vizsga se reggel 7kor. És kész ennyi.


A munkahely szabit nem ad még ha kérek se, pláne mióta megtudták hogy mire is kéne a szabi (egyetem ...) azóta fix hogy nem kapok 1 napot se. Attól tartanak ugyanis ha elvégzem az egyetemet lelépke innen (amiben totál igazuk van, mert azért végzem hogy lelépjek innen kár is tagadni...)


Szóval akkor mit lehet tenni?


Ötleteket kérek!


Szabi nincs, eleve van 8-10 vizsga /félév, kb 20 vizsga /év, és a szabis napjai száma össz 23.... kösz.... ha mindre szabit veszek ki ki marad a nyárra pihenni.

De mondom ebbe ne menjünk bele mert úgyse adnak ki szabit akkor amikor kérem.


Akkor mit tehetek? Tanulmányi szerződés lehetne de azt a cégnek is akarnia kell és ez fel se merül részükről (naná mert akkor fizetni kéne a tandíjat... szarrágók....)


2019. ápr. 30. 15:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha amúgy ennyire képben vagy, akkor azért annyira nem nagy dilemma, hogy ilyen hosszan siránkozz rajta...


Vérmérsékletedtől függően bemész, közlöd, hogy te 3 hét múlva szerdán nem tudsz bemenni, ha nagyon akarod, meglobogtatod, hogy kötelesek kiadni (?), ha visszafogottabb vagy, akkor sűrű bocsánatkérések közt érdeklődsz, túlórával lefaraghatnád-e (természetesen ekkor ne vonják le a szabadnapot!), és ha csak úgy megy, akkor bizony kiveszed azt az x nap szabadságot és kevesebbet pihensz nyáron. Ha kirúgnak, akkor meg vállalod, és keresel egy jobb helyet. Annyira sok variációd nincs...


Egyébként biztosan hétköznap vannak a vizsgák? Ahol egy ismerősöm volt, ott úgy tudom csak szombatra tettek (sokszor tömbösített órák után évközben, nem csak vizsgaidőszakban).

2019. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vegyétek már észre, hogy ez egy troll.


Ostoba troll.

2019. máj. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként biztosan hétköznap vannak a vizsgák? "


A vizsgák a nappalisokkal együtt vannak kizárólag hétköznap.

Az órák akkor vannak amikor vannak egy rugalmas de a vizsga az kötött. Csakis hétköznap.

2019. máj. 2. 08:12
 14/14 A kérdező kommentje:

"Ha kirúgnak, akkor meg vállalod, és keresel egy jobb helyet."


Evidencia!!!

HA ez így menne ilyen könnyen AKKOR RÉG AZON A JOBB HELYEN LENNÉK és nem szaroznék itt.

Nem evidens?

2019. máj. 2. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!