Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy átjelentkezzek az egyetem elkezdése után egy másik város egyetemének ugyanezen szakára?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogyha felvesznek mondjuk Debrecenbe az orvosi egyetemre, de az első félév után én inkább járnék Szegedre/Pécsre, akkor van módja annak, hogy átjelentkezzek? Debrecent írtam első helyre, viszont lehet, hogy utazás szempontjából Szeged ezerszer jobb lenne.

2019. máj. 5. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi osztálytól kéne megkérdezni. Az mindenképp lehetséges, hogy újra felvételizel, és ha felvettek az új helyre, akkor elfogadtatod a másik egyetemen elvégzett tárgyakat. Viszont idén szerintem már lejárt a jelentkezési határidő, ezért kéne a tanulmányi osztályt felkeresni, hogy mit lehet tenni.
2019. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még lehet sorrendet módosítani.
2019. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek olyat aki ezt úgy megtudta volna csinálni ahogy te írod. Viszont ha beírtad Szegedet monjuk második vagy 3. helyre akkor még július 10-ig tudsz módosítani a sorrenden.
2019. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már elkezded egy helyen a képzést, akkor általában lezárt másodévvel vagy harmadévvel lehet átjelentkezni, és tanulmányi átlaghoz is van kötve. Sote feltételek: [link]

Gondolom a többi egyetemen is hasonló.

2019. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Másod-és harmadév után lehet átjelentkezni (akkor sem biztos, hogy átvesznek), ezt maximum úgy lehet kijátszani, hogy amíg az első évedet töltöd Debrecenben, közben újra jelentkezel felvin Szegedre, felvesznek, és a következő évet már ott kezded, de ez azért is macerás, mert nem biztos, hogy minden tárgyadat elfogadják, plusz már csak azért is csúsznál, mert Szegeden már első félévtől kezdve van anat, míg Debrecenben csak második félévtől.
2019. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!