Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 12. osztály nehezebb mint a 11?

A 12. osztály nehezebb mint a 11?

Figyelt kérdés
Tanárok szoktak ugyanúgy buktatni, illetve év közben ugyanannyi mennyiségű anyagot szokás venni? Hallottam én mindenfélét, hogy már csak az érettségire készülnek, meg olyat is, hogy keményen belehúznak. Mi a valóság?

2019. máj. 7. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van kb 2-3 új anyag amit át kell venni, màsodik felevtol meg mi csak gyakoroltunk már, meg tételeket dolgoztunk ki, feleltünk belőle.

Év végén próbaèrettsègi, legvégén nagy. Május elején vègzel, az osztalyozo vizsgak aprilis elején zajlanak. Konzultàció írásbeli és szóbeli között.

Ha legalább az utolsó évben osszekapod magad nem fogsz megbukni év végén.

2019. máj. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A 12. könnyebb! Csak végén ott az érettségi, ami miatt meg nehezebb, de összességében kevesebb új dolgot tanultok, az érettségis tárgyakból javában ismétlés van szinte (az elején azért még nem), így ha előző években tanultál, sok mindenre emlékezni fogsz, hogy "jé, tényleg". A tanárok meg állandóan felfeke kerekítenek, és szinte már csak a kötelező matek, magyar, töri, nyelvi órák vannak (kivéve mindennapos tesi és biosz, plusz kinek mi a faktja).
2019. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségit leszámítva könnyebbnek tartom. Igazából ebben az évben tanultam a legkevesebbet, több időt töltöttem érettségi feladat kitöltésével mint tanulással. Persze ez tényleg változó, valakinek magasabb pontszám kell, valaki emeltezik, valaki meg kitünő akar lenni.
2019. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tizenkettedikben mégis milyen osztályozó vizsgáid vannak április végén? 😩
2019. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könnyebb, hacsak nem olyan kalap sz.r magyartanárotok van, mint nekünk, aki márciusban fejezte be a 11-es(!) anyag leadását és azt is milyen színvonallal csinálta...na mindegy.

Második félévtől már inkább az ismétlésé lesz a főszerep, de mi töriből és matekból pl egész évben csináltunk érettségi feladatsorokat folyamatosan. Ez most lehet, hogy ijesztőnek hangzik, de többnyire mindig jó jegyek születtek a tesztekből, sokszor könnyebbek voltak, mint a saját tanáraink által összeállított tz-k :)

Egyetlen para szituáció volt az évben, a matek próbaérettségi március elején. Na az NAGYON nehéz volt, kb a fél évfolyam megbukott rajta, a többieknek is nagyrészt 2-es, 3-as lett (olyanoknak is, akiknek amúgy 4-esei voltak), kicsit túltolták a szintet :D az igazi feladatsor ezerszer könnyebb volt tegnap még az eléggé húzós B résszel együtt is.

Szóval ez a tanulási része. A rossz inkább az volt, hogy mindenki úgy lengette a fejünk fölött a vizsgák tényét, mint Damoklész kardját, folyamatosan stresszeltek minket, ehhez képest most mindenki lazán írja a jó dolgozatokat.

2019. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!