Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért megy egyre kevesebb...

Mért megy egyre kevesebb ember egyetemre? (informatika)

Figyelt kérdés
Az informatikus szakra meg arányaiban is úgy tudom hogy kevesebben mennek. Van aki arra hivatkozik hogy pl mérnök informatikusként nem lehet elhelyezkedni és inkább megy mondjuk takarítani külföldre. Tényleg ilyen szinten épül le Magyarország? Az informatikus szakma eleve hiányszakma így nem értem hogy most miért mennek oda arányaiban is kevesebben. Mi az oka?

2019. máj. 22. 09:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

9-es


Én elhiszem neked, de akikkel én találkoztam informatikusok (nem csak programozók voltak), a napjuk, életük nagy része akkor is ebből állt az elmondásuk alapján, hogy a számítógépet kellett csak mindig buzerálniuk :D Valakit ez lehet, hogy leköt de az emberek nagy részét biztosan nem. Én amúgy örülnék neki ha lekötne és érdekelne de tényleg, mert jó kereseti lehetőség, de sajnos irtó távol áll tőlem.

2019. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mit csinálok, mikor buzerálom a számítógépet :) Ha űlapokon kattintgató ügyintéző vagy könyvtáros lennék, biztos én is agyrákot kapnék egy héten belül. Viszont informatikusként elég sokszínű problémakörrel szembesülhetsz, sok kreativitást igényel. Számomra kinyitja a világot, csak éppen egy képernyőn keresztül bámulok rá, és nem a vonat ablakából :D
2019. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!