Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is nagyon stresszes...

Más is nagyon stresszes vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mit tudnék tenni ez ellen. Előző vizsgaidőszakban is annyit stresszeltem, hogy lefogytam jó pár kg-t. Vizsgàk előtt (főleg szóbeli) aludni sem tudok, reggel is a rosszullét mindig jelen van, míg le nem tudom a vizsgát. Ezt hogy lehetne leküzdeni? Más is van így ezzel? Félek, hogy a szervezetemnek nagyon nem tesz jót ez a sok stressz. Valamit tudnátok ajánlani?

2019. máj. 23. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más is :) éjjeli nem alvás, agypörgés, ritkán magas vérnyomás, vizsga reggelén pedig öklendezés, hasmars xD mókás dolgok ezek. Próbáld a valeriana relaxot az alváshoz, bár én olyan leszek tőle az ágyban, mint egy darab kő. Vagy citromfű tea napközben, este ne, mert pisilni kell tőle ;)
2019. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából fejben kéne rendbe tenned a dolgokat. Gondold át, hogy eleget tanultál, sikerülni fog kár izgulni. Ha esetleg mégsem sikerül, akkor mész még egyszer, legalább nyertél egy kis tapasztalatot a vizsgán.

A vizsgàztatòk is emberek, ne fogd fel olyan tragikusan a dolgokat.

Sikerülni fog, elvégzed a tárgyakat és az egyetemet akkor is, ha nem izgulsz ennyit.

Tényleg fejben dől el.

Én gimisként mindig nagyon izgultam, de egyetemen már sikerült leküzdeni, rajottem, hogy magammal cseszek ki és a saját egészségesem veszélyeztezem.

Vizsga előtti percekben én a telefonomat szoktam nyomogatni, az kicsit eltereli a figyelmem. Vizsgán pedig először megnyugszok, elképzelem, hogy sikerül majd és utána folytatom az írást vagy a felelést.

Vizsga előtti este is próbáld elterelni a figyelmed. Ha készültél, akkor kár aggódni.

2019. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2.-kal, nekem is ez szokott segíteni
2019. máj. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első néhány évben úgy stresszeltem, hogy kimaradt a menstruációm. Utána a szervezetem megszokta, hogy néha van ilyen stresszes időszak, és nem volt kimaradás.

Vizsgák alatt gyakran volt hasmenésem.

Nyugtatónak kamillateás inhalálást és orbáncfű teát ajánlok.

2019. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a többség így érez vizsgaidőszakban. Sajnos, ez leginkább az idegek harca. Érdemes ilyenkor b vitamint, magnéziumot szedni, figyelni a folyadékpótlásra és a megfelelő pihenésre (még ha az alvás nem is nagyon megy).
2019. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!