Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem hülyeség már...

Szerintetek nem hülyeség már általánosban elkezdeni a kémiaoktatást?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok hülye (idén érettségizem kémiából :D), de felkészülés során nekem őszintén semmi hasznom nem volt abból, amit általánosban tanultam, sőt, szerintem felesleges is volt, hisz annyira túlegyszerűsítve, lebutítva tanítják, hogy nem csoda, hogy sokan nem értik. Nem tanítják az összefüggéseket és tulajdonképpen csak memorizálásra építenek, ahelyett, hogy inkább elmagyaráznák. Rég voltam már 7.-es, ez tény és mondjuk az általános iskolás kémia annyiból jobb volt, hogy többet kísérleteztünk, mint gimiben. Úgy összességében mindenbe belecsíptünk, de nem hiszem, hogy olyan sok értelme lett volna.

Gimiben viszont nem tanítanak szervetlen kémiát (kivéve aki 11.-ben megy faktra), mert nincs idő. Így nem lenne jobb, ha kémia is 3 éves tárgy lenne inkább?



2019. máj. 24. 00:51
1 2
 11/14 Tom Benko ***** válasza:
100%
Hogy a PET lebomlik-e, és miért - na, ahhoz kell a kovalens kötés. De látom, te is csak a facebook-bölcsességeket szajkózod. :(
2019. máj. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
#11:Köszönöm! S így van,a bölcsészet bárminemű reál tárgyak felé való rendelése maga a nagyképűség!
2019. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
11. Tom Benkő: A PET palack lebomlása vs kovalens kötés: olyan ez, mintha történelemből a C14 szénizotóp módszer működését kellene bevágni egészen mély részletekig, már ált. isk. 7. osztályban – a helyett, hogy a lényegre, a történelem tanulságaira koncentrálnának a gyerekek. Na ilyen a kovalens kötés is. Nem iskolába való tananyag. A PET palack viszont oda való lenne, csak azt meg nem tanítják. Fordítva ülünk a lovon.
2019. máj. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Tom Benko ***** válasza:
100%
@13: Nem, ugyanis közvetlen oka. Olyan, mintha nem tanítanánk a gyarmatosítást, és így próbálnánk elmagyarázni az első világháborút.
2019. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!