Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű angol érettségi...

Középszintű angol érettségi és nyelvvizsga, majd emelt érettségi együttes meglétekor milyen módon számolják a pontokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén, 2019-ben érettségiztem, bár a szóbelik még hátra vannak. 10. osztályban tettem előrehozott érettségit angolból, középszinten. Ez 87% lett. Utána csináltam egy középfokú nyelvvizsgát. Most, 12-ben emelt érettségit csinálok angolból. Az írásbeli már lement, már csak a szóbeli van hátra. A kérdésem az lenne, hogy melyiket fogják számolni a felvételinél? Az emelt érettségimet, vagy a közepet a nyelvvizsgával? Azt számoltam, hogy ha duplázok, akkor a középfokú nyelvvizsgámmal (28 pont) és érettségimmel (2x 87 pont) 202 pontot érek el.

Az emelt érettségire ugyan 50 többletpontot kapok, de ha azt minimum 77%-ra kell akkor megcsinálnom, hogy többet érjen, mint a nyelvvizsga és a közép érettségi.

Tehát ha mondjuk 70%-os lesz, amivel 190 pontot kapok a felvételi pontszámításnál (70+70+50), akkor a nekem kedvezőbb eredményt veszik figyelembe, vagy mindenképpen az emelt érettségi számít?



2019. máj. 28. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól számoltál. A duplázás az két érettségi tárgy százalékos eredményének a duplázása, nem pedig egy tárgy eredményének a kétszerezése. Egyébként mindig a kedvezőbb számítást veszik figyelembe.
2019. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Lemaradt még, hogy: mondjuk a magyart meg az angolt választod..pl. A magyar érettségid lett 80%, az angol emelt meg mondjuk 70%. Az (80+70)x2 = 300 +50 pluszpont 350. 280 pont a minimum ponthatár amúgyis, nem tűnt fel amikor számolgattál?

Egyébként ahogy írtam is, mindig a kedvezőbb számítást veszik figyelembe, de már szinte mindenhova kell legalább egy emelt (ha alapképzésre mennél).

2019. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig a legkedvezőbbet veszik szàmítàsba, kivéve ha ahova jelentkezel oda kötelező az emelt angol. És a duplàzàs úgy van hogy elértél pl matekból 70%-ot angolból 80%-ot akkor az 70*2+80*2 tehàt 140+160 ami 300 pont . és akkor ehhez jönnek a +pontok. (Most csak kitalàltam 2 szàmot).
2019. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Igen, tudom, hogy két eredmény számít :)

De akkor nem úgy van, hogy ha a magyart és az angolt viszem pl, hogy (mondjuk ha a magyar 70 és az angol 80) 70*2+80*2? A második kommentelő így írta, és én is így tudtam :/

2019. máj. 29. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eredmény ugyanaz.
2019. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az angolt viszed,akkor a nyelvvizsgát már nem számolhatott hozzá +pontként.

Szerintem töltögesd ki felvin a pontszámitó kalkulátort,és meglátod hogy fog számolni.

2019. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!