Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészeti után orvosi?

Gyógyszerészeti után orvosi?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki gyógyszerészi diplomával akar általános orvosi szakra menni, annak is 6 év lesz az egyetem?

Régebben olvastam valami olyasmit, hogy gyógyszerész illetve fogorvosi diplomával rendelkezőknek kevesebb év az orvosi, de nem emlékszem pontosan és már nem tudom, hogy hol találkoztam ezzel.



2019. máj. 29. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy 6 év, ha gyógyszerész vagy. Talán a biofizikát el lehet fogadtatni, de pl. az anatómia orvosin 3-4 félév, GYTK-n 1.
2019. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de szerintem egy kicsit furcsa, ha egy végzett gyógyszerészt ugyanarra a szintre helyezik, mint a frissen érettségizetteket.
2019. máj. 30. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy végzett orvost is ugyanolyan szintre helyeznek, mint egy frissen érettségizettet, ha gyógyszerészetire akar menni. Pár tárgyat talán elfogadtat, de annyi.
2019. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Még akkor is elölről kell kezdeni, ha valaki fogorvosiról jön át, vagy fogorvosi után kezdi el, pedig azzal kicsit több az átfedés.

Az a baj, hogy minden mindenre épül + nem ugyanolyan szinten tanítják, így igen, elölről kell kezdeni.

És a végzett gyógyszerész sem tud sokkal többet az anatómiáról, mint egy friss érettségis, szóval ez nem igazán mérvadó.

Szerintem egyedül a gyógyszertant lehetne elfogadtatni, +1-2 kisebb tárgyat.


Pl nálunk -maradjunk az anatómiánál- az ÁOSZnak 3 féléves az anatómia+szövettan+embriológia, szóbeli. GYTK-n 2 féléves és írásbeli. A FOSZ-nak pl az embriológia csak választható tantárgy, nem az anatómia- és szövettan része


Funfact: ismerősöm FOSZ-ról átjött ÁOSZ-ra: a molsejt szigóját elfogadták, biofizika szigorlatát nem. És mivel kb. minden épül mindenre, így újra elsős lett, nem tudta másodéven folytatni

2019. máj. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elölről kell kezdeni, max. néhány tárgy és elektív, fakultatív kreditek, amikkel lehet bűvészkedni, de nem rövidül tőle a képzés. Ezért, hacsak nem az a vágyad, hogy orvosként foglalkozz betegekkel, hanem pl. tudományos karriert szeretnél, én lebeszélnélek róla, hogy belevágj. Rengeteg az olyan tantárgy, aminek kutatóként soha nem veszed hasznát, viszont sokat kell rá tanulni, elveszi egy csomó idődet, a szigorló év eleve kórházi munkával telik majd...csak akkor éri meg, ha tényleg ez az elsődleges cél.
2019. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!