Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az örök dilemma: gyógyszerésze...

Az örök dilemma: gyógyszerészeti vagy orvosi?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok?

2018. júl. 10. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kettő nagyon különböző. Neked kell tudni, hogy melyiket miért választanád.
2018. júl. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem tudsz választani akkor neked a gyógyszerészet. Orvosnak akarni kell menni.
2018. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezen mi akkora dilemma. Én gyógyszerészetire jelentkeztem, meg se fordult a fejemben az orvosi. Anatómia és kórtan stb gyógyszerészetin is van, viszont nekem nagyon fontos volt, hogy ne kelljen emberekkel foglalkoznom :D Nem bírnám egyszerűen. Egyértelműen kémiásabb a gyógyszerészeti, az orvosi hamar elmegy kőkemény bioszos témába.
2018. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem annyira értem.. Én orvosira járok, de úgy érzem, hogy a gyógyszerészet nekem halál lenne a rengeteg kémia miatt.

Van persze jó pár hasonló tantárgy, de azért mégis, elég különböző a két szak.

Gyógyszerészetre spec. én csak akkor mennék, ha tényleg élnék-halnék a kémiáért, de amúgy meg nyilván orvosihoz is kell egy adag elhivatottság.

2018. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerészetire járok ha felmerül valami kérdés írj nyugodtan :) nekem nagyon tetszik nálam szóba sem jöhetett az orvosi pont amiatt amit előbb is írtak hogy sokkal jobban szerettem a kémiát a biosznál, illetve nem bírom a vért, így elég problémás is lett volna.
2018. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Én a gyógyszerészetit választottam. Nagyon szeretem a kémiát, lekopogom, megy is. A biológiával megvagyok, bizonyos részeit (embertan, növénytan) nagyon szeretem, de ha választanom kell, a kémiát sokkal jobban. Emellett minden természettudomány érdekel. Szeretem a matekot, a fizikát. Nekem az tetszett meg a gyógyszerészetben, hogy egy amolyan sem ez, sem az terület. Egy terület az orvostudomány, a vegyészet és kis túlzással a biológus között. Komplex, ezáltal varázslatos. :)

Ha jól megnézed, elég sok dologban különbözik az orvostudomány a gyógyszerészettől. A kettőnek szüksége van egymásra, egymásra épül, bizonyos értelemben szétválaszthatatlanok, de mégis különböznek. Nekem opcióként felmerült az orvosi, de ahogy felmerült, el is tűnt. Egyszerűen az nem az én pályám, pedig az emberekkel is szívesen foglalkozom (ezt persze gyógyszerészként is megtehetem).

2018. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!