Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE tapasztalatok? Főleg...

ELTE tapasztalatok? Főleg tanárisok, BTK-sok, mesélnétek?

Figyelt kérdés

Bármilyen infót, véleményt szívesen fogadok, az oktatásról, társaságról, lehetőségekről, programokról.

Tanárisok (főleg 2 nyelvszakosok): Milyen a 2 szak?

Angolosok, spanyolosok: Milyenek a tárgyak, tanárok?

Tanárin is nagyon sok a kötelező olvasmány?

Milyennek találjátok a társaságot, programokat? A bulizás része nem nagyon érdekel, inkább koncertre járós vagyok.

Mik a pozitív és a mik a negatív tapasztalatok? Meséljetek bármit :)



2019. máj. 29. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Én spanyol szakos vagyok, de nem tanáris.

Sok óránk van együtt tanárisokkal, de nem mindegyik. Nekik kevesebb órájuk van az egy-egy nyelvszakból, + ugye vannak a pszichológiás órák is nekik. Spanyolon rengeteget kell olvasni, spanyol, latin-amerikai irodalmat (igen a tanárisoknak is). Szerintem a tárgyak változóak, van amelyik könnyebb, van amelyik nehezebb, de tény és való hogy követelnek. (ha szeretnéd privátban részletesebben leírom). Negatív nekem az hogy magára a nyelvtudásra inkább csak az első évben megy rá, mivel utána már természetes hogy te tudsz, és sokszor még most is meg kell kérdeznem, hogy helyes-e ahogy mondom.

2019. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Hát az oktatás az elég gyengécske, sajnos ahogy egyre alacsonyabbak a ponthatárok, egyre több olyan embert vesz fel az egyetem, akik sem tudás, sem pedig motiváció tekintetében nincsenek azon a szinten, ami elvárható lenne. Tanárin ugyanúgy rengeteg olvasmány van, mint BA-n. sőt sokszor olyan tekintetben több is, hogy a két (három a PPK-val együtt) szak miatt egyszerre sokkal több mindent adnak fel. De egy idő után megtanul az ember szelektálni, mert szerintem a 0-24-ben való olvasás sem lenne sokszor elég arra, hogy mindent lelkiismeretesen elolvasson az ember, amit feladnak. Pláne ha még dolgozik is mellette, és sokan dolgozunk azért.

Programok, vannak, inkább bulik, de van néha ilyen BTK-s nap is. Meg ha jó közösség összejön, akkor lehet külön szervezni bármit. Tanárisoknak kicsit nehéz mindig, mert a két szak miatt összevissza vannak az óráid, de nyelvszakon, illetve kis szakon, mint a spanyol, könnyebb barátkozni, mint pl. magyaron nekem. Meg hát mivel sokan eléggé minimálban csinálják a dolgot, ha szorgalmas vagy, akkor egy idő után sok embertől elmegy a kedved, inkább kedvez a közeg a megúszós-bulizós személyiségeknek sokszor. De a bulik azok amúgy jók, főleg ha kolis vagy, a koliban ott a közösség is összejön.

2019. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angolon is kb ugyanaz van, mint amit az első leírt. De tanárin a 4.évben még lesz nyelvfejlesztés. Nekem irodalmam előadás formájában volt, 3db. Novellákat és verseket mindig elolvastam, de ne várja el tőlem senki, hogy 10-15 regényt is bevágjak... (Ez amerikai irodalom volt, a többi előadáson nem kellett ennyit tudni, de akkor sem olvastam el!😃) Ha szemináriumként lesz az irodalmad, akkor oda illik elolvasni, hogy bele tudj szólni az órába, van olyan tanár, aki csak órai aktivitásra ad jegyet! (Egyik legjobb fej az angolosok közül!!!)

Tanárin még a pszichós tárgyakon is adnak fel kötelezőket, de szerintem azokat senki sem olvassa.:)

Ha van egyéb kérdésed, írj! Megpróbálok válaszolni rájuk😃

2019. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!