Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be szoktál járni a suliba az...

Be szoktál járni a suliba az utolsó héten? Minek?

Figyelt kérdés

Akkor már úgyse írják be a hiányzásokat, mert nem lenne rá idő, hogy a bizonyítványosztásig még igazolást vigyen róla a hiányzó, és így le lehessen adminisztrálni. Azt meg azért durva lenne beírni, hogy egy hétig igazolatlanul hiányzott, csak azért, mert mondjuk a biziosztás után plusz egy héttel ér csak véget a betegsége, és már nincs hova vinnie az igazolást, mert addigra zárva az iskola.

Nálatok hogy van ez?

És mit mond erről valami törvényféle?



2019. máj. 30. 22:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Trükkös vagy :-)
2019. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Hogy ebbe én még bele se gondoltam
2019. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy ez eddig még nem tűnt fel...
2019. máj. 30. 22:44
 4/22 A kérdező kommentje:

Hogy a diákok miért nem vették még észre, hogy a legnagyobb lógósok már csak akkor járnak be, amikor olyan kedvük van, azt se értem...


De mi van a szülőkkel? Szülők, ti tudtok arról, hogy az utolsó héten a gyereketek akárhol is lehet, mert semmi nyoma nem lesz, ha nem megy iskolába?


És a törvényhozóknak mi az orvosságuk erre? Hogyan lehetne, hogyan kellene különbséget tenni azok között, akik az utolsó hétről betegség miatt hiányoznak, és azok között, akik lógnak? Hiszen az x óra hiányzás még azt is befolyásolhatja, hogy hányas lesz a gyerek magatartásjegye. Na de ha a hiányzása akkor éri el a limitet, amikor már megvolt az osztályozóértekezlet, ahol mondjuk ötösre zárták le, akkor hogy lehetne megváltoztatni a magatartásjegyet? Hiszen akkor már késő, nem?

2019. máj. 30. 22:51
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
De az megvan ugye, hogy nem mindenki kisegítőbe jár?
2019. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És?
2019. máj. 30. 23:09
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Ez a legjobb időszak, mert nincs tanulás csak a hulyules, és az i.idota logosok sincsenek mar
2019. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Par eve ballagtam, es mi se jartunk be. Delbe lementunk a menzaert azt kesz :D
2019. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

De nem jobb lenne a jófejekkel mondjuk strandra menni, vagy akárhova? Miért pont a suliba? Épp ez az, hogy tanulás már úgysincs, tehát azért nem érdemes, még akkor se, ha jó suli. Szórakozni meg millió másik helyen is lehet, és akkor úgy, ahogy te akarsz. Pl. ha meg akarsz nézni egy filmet, akkor nem a tanár dönti el, hogy melyiket, meg nem szavaznak le a többiek, ha rátok bízza a döntést, hanem te magad. Nem jobb?

De oké, értem én, hogy vannak, akik szeretnek iskolába járni (főleg akkor, amikor már se tanulás, se felelés, se dolgozat, stb.), nem is akarom lebeszélni őket. Csak mi van ilyenkor az igazságérzettel? Nem bántja az igazságérzetedet, hogy amikor mondjuk dél körül esetleg már mehetnéked van, mennél a pizzázóba, stb., akkor is bent kell dekkolnod háromig, mert nem engednek ki a kapun ha már egyszer bejöttél - miközben mások eleve be se jöttek, tehát simán mehetnek pizzázni mindenféle következmény nélkül? És akkor még ők kapnak magatartásból ötöst, miközben te csak négyest, mert időnként dumálsz a padtársaddal... Hát igazság ez?

2019. máj. 30. 23:31
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem kapod meg a bizonyítványt amíg nem igazolod le.. ilyen egyszerű.
2019. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!