Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be szoktál járni a suliba az...

Be szoktál járni a suliba az utolsó héten? Minek?

Figyelt kérdés

Akkor már úgyse írják be a hiányzásokat, mert nem lenne rá idő, hogy a bizonyítványosztásig még igazolást vigyen róla a hiányzó, és így le lehessen adminisztrálni. Azt meg azért durva lenne beírni, hogy egy hétig igazolatlanul hiányzott, csak azért, mert mondjuk a biziosztás után plusz egy héttel ér csak véget a betegsége, és már nincs hova vinnie az igazolást, mert addigra zárva az iskola.

Nálatok hogy van ez?

És mit mond erről valami törvényféle?



2019. máj. 30. 22:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk igenis bevésik hogy akkor 1 hét igazolatlan. Szóval annyira nem érné meg.

Én 11 évig bejártam, aztán idén néhány napot offoltam, de nem szórakozni mentem hanem tanultam érettségire. Általánosságban mindenki bejárt a végén is.

2019. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén, utána 2 hónap szünet következik, akkor lehet pizzazni, strandolni stb, én szeretek ilyenkor a suliban lenne, beszelgetni, filmet nezni
2019. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

Miért olyan nagy ügy ez? És milyen igazságérzetről beszélsz? Ugyanúgy tanítási napnak számít, mint az összes többi és ugyanúgy igazolatlan jár érte.

Legalább ilyenkor már nincs dolgozat, felelés, házi feladat. Csak összefoglalás, beszélgetés, szabad foglalkozás. Az év többi napján nem zavar, hogy nem mehetsz pizzázni? Amit iskola után is lehet, strandolni meg egész nyáron. Ezért van a nyári szünet.

2019. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen iskolába jártál te, de nálunk igenis beírták a hiányzásokat, és az iskola sem zárt be rögtön azután, hogy elkezdődött a szünet, a tanárok még vagy 2-3 hétig rendszeresen bejártak gyűlésekre.

Az osztályfőnök telefonszáma meg gondolom megvan mindenkinek, simán meg lehet beszélni vele, hogy mikor van bent, és bevinni neki az igazolást.

Nálunk nem lehetett igazolatlanul lógni utolsó héten sem.

2019. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ahol az utolsó pillanatig beírják a hiányzásokat, ott mikor van a bizonyítványosztás?
2019. máj. 31. 15:22
 16/22 A kérdező kommentje:

"mi se jartunk be. Delbe lementunk a menzaert azt kesz"

Hova le? És honnan?

Akkor nálatok is az utolsó hivatalos tanítási napon szokott lenni a bizonyítványosztás, mint nálunk? Mert ha így akarják megszervezni, akkor muszáj nem beírni a hiányzásokat az utolsó napokban, hiszen az osztás előtt még ki is kell tölteni a biziket, az igazgatónak alá kell írnia mind a többszázat akár, az is idő, előtte még meg kell tartani az osztályozó értekezleteket, ahol eldől, hogy ki hányas magatartásjegyet kap, stb., szóval akkor napokkal korábban le kell zárni a hiányzások ügyét.

Ofők nem járnak erre, akik a legjobban tudják, hogy mi is zajlik a háttérben, meg hogy hogy is lenne szabályos - és ehhez képest mi a gyakorlat?

2019. máj. 31. 17:05
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megérte bemenni. Gimiben néhány órán filmet néztünk, egyéb órákon meg kitalálta a tanár, hogy menjünk ki fagyizni. Általánosban pedig az utolsó hétre osztály kirándulásokat is szerveztünk.

Nálunk is beírták a hiányzásokat az utolsó hétre is, nem lehetett lógni.

2019. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nálunk már egész héten az van (pedig az utolsó hét csak a következő lesz igaziból), hogy hiába mondja a tanár, hogy csak filmet fogunk nézni, vagy hogy csak játszani fogunk, akkor se járnak be egy csomóan, főleg nem első órára meg utolsóra...
2019. jún. 7. 07:44
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is beírják,ha hiányoztál az évzárón is el kell menned a bizonyítványért, csak egy másik időpontban. Nekünk nem az utolsó napon van az évzáró, általában a következő héten, egyik délután. Senki nem lógja el az utolsó napokat, mert úgysem tanulunk már, csak 1-2 felelés az év végi jegyért.

Nem értem mért olyan nagy gond az a pár nap. Ott lesz rá 2,5 hónap...

2019. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
2019. jún. 7. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!