Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok dönteni, nehéz...

Nem tudok dönteni, nehéz helyzetben vagyok! Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Légyszi, olvassátok végig, fontos! Most nyolcadikos vagyok. Az "A" gimiben (nem szeretném megmondani a nevét, ne is kérdezzétek, csak a megadott adatok alapján segítsetek dönteni) angolt tanulhatnék némettel. Az angol megy a legjobban tantárgyak közül, imádom, a németet soha nem tanultam, de tetszik, és nem tűnik olyan nehéznek, mint a francia. Viszont nem vonz ez a gimi,nem szimpi, ráadásul bejárós lennék, és nem akarok annyit buszozgatni. A "B" suliban francia-angol kéttanon lennék, és nagyon tetszik az iskola, kolis lennék, ami szimpatikus, és nagyon jó benyomásom van az iskoláról, és awhh. Viszont a francia lenne a célnyelv, és csak második nyelv lenne az angol. Előkészítős a tagozat, és nagyon rá kell majd állnom a franciára, most semmit sem tudok belőle,persze vonz a nyelv, de kilencedikben már 3 tantárgyat (töri,föci, célnyelvi civilizáció) tanulnék franciául. Iszonyatosan tetszik a suli, de elvileg a francia tanárok undorítóak ott, és elég kockázatos, mert ha nem megy a francia majd, akkor bajban leszek. Hogy döntsek?

2019. márc. 10. 12:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy melyik gimit írjam a rangsoromban az első helyre.
2019. márc. 10. 13:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok helyetted dönteni ezt te is tudod, de tanácsokat adhatok szívesen. Milyen embernek gondolod magadat? Szereted a kihívásokat? Ha igen akkor megpróbálhatod a franciát, de ha nem akkor inkább hanyagold, mert akadályokba fogsz ütközni és meg fogod bánni. Azonban, ha jól boldogulsz az angollal akkor szerintem igenis jó a nyelvérzéked, ami szintén a B iskola mellett szól. Azok alapján, hogy elmondtad a tapasztalaidat az iskolákról egyértelműnek tűnik, hogy leginkább a B iskolához húz a szíved, de ott van benned a kétely, hogy el fogsz bukni (ami teljesen normális emberi tulajdonság). Már csak az a kérdés, hogy képes vagy-e felülkerekedni ezen a "problémán" és célba venni az álmaidat?! Szerintem megéri kockáztatni.
2019. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az A gimi legyen. Azt tanuld amit szeretsz. A koli meg nem olyan jó mint ahogy azt elsőre hiszed, nincs jobb dolog, mint otthon biztonságban lenni.
2019. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még írjatok választ , kérlek, nagyon fontos lenne.
2019. márc. 10. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem A,koli nem jó..
2019. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem B, ha az a suli tetszik jobban
2019. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Mivel nyelvi előkészítős a kéttanos franciás suli, jövőre még válthatsz következmények nélkül.Ha nem tetszik, átmész egy sima 4 évfolyamos gimibe. Emiatt én ezt választanám.
2019. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a B változatot válaszd. Az előttem szóló már elmondta, hogy miért... Nagyon fontos, hogy olyan környezetben légy, amit szeretsz. Ha tetszik a suli, próbáld ki. Előkészítő alatt meglátod, mennyire nehéz a francia 3 tárgyból, és azt is, mennyire elviselhetetlenek a tanárok. Ha nem tudod teljesíteni, illetve elviselni, bevállalod az A verziót. Semmit nem veszítesz, ha nem tudsz beállni a sorba, csupán azt az egy évet, amely alatt rengeteg tapasztalatot szerzel. Ami épp olyan fontos, mint a tanulás...

Sok sikert!

Tanárnő/52

2019. márc. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Off: A német nem tűnik olyan nehéznek? :D Az elején esetleg, de viszont ahogy egyre jobban haladsz előre az egyik legnehezebb nyelv lesz, mikor el kell döntened melyik esetben miként kell leírnod az adott dolog nemét, stb.
2019. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem az hogy melyik szimpatikus azt dobd el hiszen még változhat és amugy a rangsorolás már elnult ugyhogy gondolom jovore leszel 8. Osztályos.

Az angol sokkal jobb éd ha megy ne hagyd abba a koli nem olyan jo persze a buszozás sem de légy pozitiv lehet találsz másik sulit vagy éppen ofakoltoztok a városba. Akármi tortènhet

2019. ápr. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!