Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor kapom meg a felmentest?

Mikor kapom meg a felmentest?

Figyelt kérdés
Nem megy a matek 11.es vagyok eddig mindig valahogy át loktek. De most hogy új tanarhoz kerültem vegképp nem tudok semmit meg is buktam...A régi matek tanaromhoz jártam gyakorolni de semmi. Aztán ő javasolta hogy menjünk el a nevelési tanácsadoba mert hogy lehet diszkalkulias vagyok. El is mentünk meg tavaly decemberben és elvileg tenyleg az vagyok. Később januárban vissza kellett mennem csinálni egy IQ tesztet . Az meg is lett a megfelelő eredménnyel és így tudták továbbítani a papírjaimat. Azóta pedig semmi.már hívtuk is őket nem 1x de mindig az a válasz hogy sokan vannak... Valaki azt mondta hogy sok idő mire küldenek papírt de ennyire ? Valakinek van valami tapasztalata? Nem szeretnék egész nyáron idegeskedni hogy most meg jön e a papír potvizsgaig vagy nem. Mert ha nem akkor meg buktam akármennyire is próbálok tanulni rá...

2019. jún. 15. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Nevetséges, hogy a lustaságra manapság felmentést lehet kérni...
2019. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Első, a tanulási nehézség az nem lustaság.


Kérdező; nekem nincs tapasztalatom, de szerintem próbálj velük beszélni, hogy az iskola vezetőségével vegyék fel a kapcsolatot. Vázold fel, mi a szitu, hogy, ha nem kapod meg a papírt, évet ismételsz.


Jelezd a vezetőség felé is, hogy kiállítás alatt van a felmentés.

2019. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%

"Első, a tanulási nehézség az nem lustaság."


Persze, a kifogást mindig könnyű keresni. Meg az könnyű, hogy valaki bebeszéli magának, hogy úgysem érti. Ismerek én is diszkalkuliást, de neki volt akaratereje, meg érdeklődése. El is végzett egy informatikusit egyetemen. Igaz sok szorgalommal, kitartással, néhány félév csúszással de ment neki. És rendes állása van.

2019. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt diszkalkuliás.
2019. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Pedig orvosi szakvélemény volt róla...
2019. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Kedves okoskodó, létezik enyhe diszkalkulia is, ami tanulási zavar. Ilyenkor nem kap az illető felmentést, hanem plusz idő van neki biztosítva. Nekem is ez a helyzet állt fent, leérettségiztem, rá se nézek azóta a matekra, elég vért izzadtam vele a gimiben.

Ellenben akinek megadják a felmentést (mivel voltam én is diszkalk vizsgálaton, tudom, hogy nem puszira adják), annál súlyos a probléma. Az ismerősödnél biztos, hogy nem volt az, mert egy erősen diszkalkuliás nem lesz képes megtanulni az egyetemi szintű matekot. Ha most azt fogod állítani, hogy “de hát fel volt mentve a középiskolában”, akkor egyszerűen hazudsz.

2019. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!