Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai felmentést mennyi idő...

Óvodai felmentést mennyi idő alatt kapom meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azon anyukák válaszát várom akik ilyen felmentést kértek a gyermeküknek! Szeretnem a kisfiamat kivenni az oviból neki még nagyon nem jo lelkileg meg megviseli már beszéltem a védőnőnkkel is aki egyet értett velem mondta h ő nagyon szívesen aláírja...most onnantól ha beadom ezt a kérelmet az kb mennyi idő míg elbiraljak vagy aláírják? Ez idő alatt nekem vinni kell a pici az oviba? 4evesen szeretném ha kezdene az ovit mert miota megyünk 1hetet tudott menni es utana 2hetet itthon..tudom h ez normalis stb de én itthon vagyok jo körülmények között élünk es meg jo lenne ha egy pit itthon maradhatna...
2015. nov. 7. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nagyon rosszul gondolkozol.Legkésőbb 3 évesen már minden gyerek kezdi a szocializációt,más gyerekekkel való érintkezést.Az olyanokból lesz kis nyámnyila,mint a tiéd,ha nem engeded,csakmert neked kényelmesebb,ha otthon van veled.Nem bölcsiről van szó.Mellesleg úgy tudom az ovi kötelező.Én nem adnék felmentést.Elnézést az off-ért.
2015. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Úgy látom te aztán nem nagyon tudsz olvasni,csak okoskodni! Írtam h olyan írjon aki tudja...nem aki unatkozik és okoskodik...az h egy évvel később menne nem tudom h miért lenne akkor nyamnyila? Es te aki fogalmam sincs h ki vagy ilyeneket ne irogass más gyerekéről! Az h nem egy a felfogasunk az mindegy..de regen 5eves kortol volt kötelező akkor azok a gyerekek akik 5evesen kezdték te szemedbe nyámnyilák és még kitudja Mik..köszönöm es nem kell szerintem olyanhoz hozzá szolnod amit nem tudsz értelmezni! Te mar biztos 2evesen kezdted az ovit h ilyen profi vagy!..ez az első válaszolónak szól
2015. nov. 7. 09:36
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

kérdezd meg a védőnőt,hogy mennyi idő,és ha túl sok,akkor addig orvosi igazolással is otthon tarthatod,ha nagyon gáz a helyzet.

Elsőnek:

minden gyerek más,és egy három évesnek még nincs szüksége gyerektársaságra. Kb 4 éves korukra lesznk óvodaérettek.

2015. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
nagyanyáink idején még óvoda sem volt,és az csak két generáció,előtte pedig évezredekig ez ne létezett.Próbálj már meg túllátni a szük kis életeden!
2015. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

igen,a gyerekek nem egyformák,ahogy én is ezzel kezdtem.Az első válaszoló viszont egy kalap alá vette őket.

És ha a gyerek nem akar menni,akkor inkább tartom még otthon "búra alatt",mint amit sokan csinálnak,hogy 1-2 évesen betosszák a bölcsibe,és gyártanak hozzá egy ideológiát is,hogy a gyerek unatkozott otthon,és az anyuka kevés volt már neki. És ma ez a normális.Na ne bohóckodjunk már...

2015. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

" Ha a gyerek nem akar menni " ....

Így persze hogy nem, mert a gyerek dönti el hogy akar-e menni. Nagyon sok okos 3 éves gyerek van, és ott ha tetszik, ha nem, kihasználják a szülők érzelmi engedékenységét.

Szoknia kell egy három éves gyereknek is hogy van anyán kívül is élettér. Ha megy, játszik, jól érzi magát, ebéd után meg haza lehet hozni, és akkor közösségben is volt, meg a továbbiakban anyával is lesz. De hogy is jöttek ide a bölcsisek?

2015. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

miért kéne szoknia?nem 13 éves,csak 3. semmi nem történik,ha csak 4-5 évesen szokja.Miért is kéne erőszakkal vinni,ha nem akar?hogy a legyen amit anyuci kitermel a szűk kis fejecskéjéből?

a bölcsiseket azért hoztam fel,mert van aki ezt a "szoknia kell" butaságot egész a bölcsis korúakra is képes ráhúzni.

2015. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó válaszoló! 3 évesen szeintem vannak gyerekek akiknek Még jobb otthon..nem szeret a Kisfiam meg menni sokat betegeskedik is...ezzel szerintem az önbecsülése és a gyerekekhez való viszonya nem csökken ha 4evesen megy csak!nem hinnem h ettől lenne nyámnyila valaki

.. A bolcsi is mas vilag..nem is ertek azzal szemely szerint eggyet...

2015. nov. 7. 16:40
 9/15 anonim ***** válasza:
És a fene jó védőnő azt nem mondta, hogy ha egyszer elkedzte az ovit, akkor nagyon nem tesz jót a gyereknek ha kiemeled a közegből?
2015. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na megint egy full okos ember...😊 tanulj meg értelmezni te id mielött írsz! Ki írta h ha beteg attol csökken az önbecsülése!? A masik fogalmad sincs kb ki vagyok a védőnővel kb 2honapja beszeltem utoljára! De te okos vagy tul okos...mindent tudsz..én ha nem tudok valamit vagy nem értek valamihez ahhoz nem szollok hozzá! Egy ujjab unatkozó okos ember aki mindenhez ért! Gratula nékik!😃
2015. nov. 7. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!