Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek az egyetemi kollégiumok?

Milyenek az egyetemi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Még 2 évem van az egyetemig, de mostanság sok szó esett itthon és a suliban is a továbbtanulásról.

Valószínűleg nem a saját városomban megyek egyetemre, hanem messzebb, így lehet, hogy kollégiumban kell majd laknom.

Viszont az egyetemi kollégiumokról nem sok jót hallottam. Azt mondják, ott mindennapos a bulizás, italozás, drogozás, nem lehet tanulni/aludni a zajtól.

Tőlem távol állnak az ilyen dolgok, plusz elég visszahúzódó típus vagyok, meg eléggé tisztaságmániás, és mondták, hogy az egyetemi kolikban nem túl jó a higiénia.

A kérdésem az lenne, hogy igazak-e azok, amiket fent írtam, illetve nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2019. jún. 16. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden kollégium más. És nem mindegy az se, kivel kerülsz egy szobába/egy blokkba. Nem hiszem, hogy általánosítani lehetne.
2019. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kollégium függö. Nálunk van olyan kollégium, ahol több a buli, de van olyan is, ahol elég magas átlagot kell produkálni, hogy bent maradj - nyilván itt jóval visszafogottabb a dolog. Nem lehet általánosítani.


(Amúgy nem könnyű szakra jártam és gólyaként csak a legbulisabb koleszba kaptam helyet, de tudtam tanulni, mert akartam. Hidd el, a tanulás nem ettöl függ.)

2019. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek közül szerintem egyedül a kosz, rendetlenség és a zaj a reális félelem, a többit én annyira nem értem. Én eddig 3 koliban voltam, mindegyikben rend és tisztaság volt, ami magát az épületet és a közös helyiségeket (konyha, fürdő, tanulószobák, társalgók) illeti. Az szobák állapota viszont a lakók felelőssége és itt jön az, hogy nem mindegy, hogy kivel kerülsz össze. Ha szerencséd van, akkor olyan lakótársat kapsz, aki azért rendet tart és takarít, míg rosszabb esetben egy lustábbat, mocskosabbat. Viszont nálunk rendszeresen van ellenőrzés is és ki kell fizetni a takarítást, ha valakinek nem megfelelő állapotban találják a szobáját, úgyhogy azért erre oda szoktak figyelni. A zaj pedig a koliban egy általános jelenség, hiszen több ember él együtt. Nálunk nem nagyon vannak bulik, mert a tényleges nagy egyetemi vagy koli bulik inkább szórakozóhelyeken, klubbokban zajlanak, szóval a koliban max. "zártkörű bulik" vannak, mikor haverok összeülnek beszélgetni, inni, enni, filmezni stb. a szobában, de ennek nincsen nagy hangja. Illetve az ilyen alapzaj, hogy pl. beszélnek, telefonálnak, filmeznek, mászkálnak, pakolnak, főznek stb., tehát ilyen full csend az nem nagyon van. Viszont szerintem ez sem a zavaró kategória. Tanulásban engem legalábbis soha nem zavart, sok helyen vannak külön tanulószobák is és akár könyvtárban is meg lehet oldani. Az italozás, bulizás meg szerintem nem érint közvetlenül, tehát mindenki azt csinál, amit akar és nincsen rád nagy hatással, hogy most két szobával arrébb mi történik.
2019. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg Miskolcra jönnél, az Uni hotelt tudom ajánlani. Drágább mint a többi koli, de nem véletlenül, lényegében saját albérlet, egyetlen szobatárssal. (Nyáron 3 csillagos szállásként üzemel, szóval adnak a minőségre.)


Az italozás valóban jelentős az egyetemisták körében, de aki bent akar maradni az egyetemen az úgyis tanulni fog, ez kb két félév után már fog látszani hogy kinek mi a célja. Drog nem nagyon van, azért mégiscsak felsőoktatásról van szó. Amerikában lehet hogy a legális drogok előkerülnek, itt maximum a vízipipát és az ecigit szívják mértéktelenül. Kosz, stb az pedig a szoba lakóin múlik. Ha rossz szobába kerülnél, lehet kérni hogy rakjanak át máshova, mindig akad néhány üres ágy.

2019. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!