Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BSc szakdolgozatban használhat...

BSc szakdolgozatban használhatom forrásként más ember doktori értekezését?

Figyelt kérdés
Meg ha már itt tartunk... Valaki árulja már el, mi számít plágiumnak és mi nem! Mert van néhány forrásom és mivel totál új ismeretlen számomra a témám (egyetemen sem tanultunk róla) így logikus, hogy más könyvéből kell, hogy kopizzak. De más gondolatát meg nem használhatom fel... Akkor honnan a kisujjamból szoptam ki, amiről fogalmam sincs? Lényegében az egész életünk egy plagizálás. A kisgyerek az anyjától plagizál, amikor megtanul járni, a középiskolás pedig Newton-tól plagizál, amikor fizika dolgozatot ír. Na akkor ez mégis hogyan működik?

2019. jún. 18. 18:12
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
29%

"Esetleg leírnád a neved ide, hogy a publikációid meglehessen tekintetni? ;)"


Persze, hogy nem. :) A gyakori egy névtelen fórum, nem osztogatjuk csak úgy a nevünket. Bár ismerek innen egy fél tucat embert személyesen is, sőt a feleségemet is itt ismertem meg. :)

2019. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk azért pontoznak le, mert nem teljesen hasznos a válaszod. Ahogy most sem. Idézni szó szerint is lehet, és nem dobják vissza. Vicces lenne, ha Newton törvényét idézem. Azt csak szó szerint lehet. Ha már te írod meg az nem az. Egyféleképpen lehet ahogy ő leírta. És akkor ezt ti vissza dobnátok.
2019. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
53%
Ha valóban doktor lennél és oktató és publikalsz is akkor talán megoszthatnád... De mivel nem osztod meg ezert nem igaz. Ha én valamit publikálnék és ha ismeretlen is kérné, akkor bizony mutatnám.
2019. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
53%
És az meg emberileg szánalmas dolog, hogy lenézel másokat akik műszaki menedzser szakot végeztek vagy más egyéb szakot. Nem vagy te oktató...De még doktor sem. Bár, ha lehetne a hülyeségből doktorálni akkor megkapnád.
2019. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
28%

"De mivel nem osztod meg ezert nem igaz."


Oszd meg te először a facebook profilodat, lakcímedet. Ha nem osztod meg, akkor nem létezel. :)


Látom, a logika nem annyira megy.


A Newton-tételt nem idézzük szó szerint szakdolgozatban, mivel felesleges, hacsak nem a Newton-tétel maga a szakdolgozat témája. Általában csak azt írjuk, hogy "... ez pedig a Newton-tétel alapján..." és ennyi. Ha valaki tankönyvi tételeket kezd el idézgetni, akkor az a legbiztosabb jele annak, hogy csak húzza az időt.


Várom a facebook-profilodat, lakcímedet és egyéb személyes adataidat, hogy elhiggyem, hogy létezel!

2019. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
31%

"És az meg emberileg szánalmas dolog, hogy lenézel másokat akik műszaki menedzser szakot végeztek vagy más egyéb szakot."


Nem néztem le senkit. Egyetemi szakot véleményeztem, 20 év szakmai tapasztalat alapján, hogy melyik szak mire (nem) jó. Ez nem lenézés, ez egy tárgyilagos vita.


Neked ellenben nem megy a tárgyilagosság, kezdesz nagyon durván személyeskedni. Itt az idő visszafogni magadat.

2019. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
59%

"Ha valaki tankönyvi tételeket kezd el idézgetni, akkor az a legbiztosabb jele annak, hogy csak húzza az időt."


Még jó, hogy amik a tankönyvekben vannak, azok hibásan szerepelnek. Ha valaki onnan idéz akkor hibásan idézne. Simán belelehet idézni Newton-t, ha az releváns a témával kapcsolatban.


Én nem a lakcímedet, profilodat és egyéb dolgodat kértem, hanem a publikációdat. Vagy annyira titkos, hogy senki se olvashatja el? Tudod, ha családon belül publikálsz az nem publikálás. =).


Előbb még 15 éves tapasztalod volt, most 20 év.... De mégis, hogy csináltál 5 diplomát egy doktorit és még 20 éves tapasztalot is, és hogy lehettél annyira béna, hogy itt gyakorin végezted ekkora tudással? :DD

2019. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
65%
Kíváncsi lennék, milyen diplomáid vannak és miből doktoráltál és miből írtad a diploma munkáidat, illetve mit oktatsz. Ezt legalább megosztod vagy ez sem megy, mert nem igaz?
2019. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
37%

15 év az egyetemi oktatói tapasztalat, a 20 (valójában 22) év a munkatapasztalat. Látom a logika ismét fail.


Mivel több érvet nem tudsz felhozni, csak nyíltan személyeskedsz, ezzel untatva a Kérdezőt és az olvasótábort, ezért bejelentettelek a moderátornak a fenti hozzászólasod miatt, és amíg nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, addig ignorállak.

2019. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
37%

"Kíváncsi lennék, milyen diplomáid vannak és miből doktoráltál és miből írtad a diploma munkáidat, illetve mit oktatsz."


Nem tudom, ez miért releváns a számodra, de rendben, legyen.


Bölcsész MA MA PhD – ezekkel tanítok egy nyelvi tanszéken.


Marketing BSc, HR MSc, Executive MBA – ezekkel meg dolgozom menedzserként.


Remélem kielégítő választ sikerült adnom, és most visszatérhetünk a Kérdező alapproblémájához, mert ez nem a személyeskedős topik. :)

2019. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!