Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kell új útlevelet csináltatni...

Kell új útlevelet csináltatni ha az ember doktori címet szerez?

Figyelt kérdés
érdekelne hogy a doktori cím megszerzése után le kell-e cserélni az okmányokat, vele együtt az útlevelet is, vagy nem szükséges.

2019. máj. 23. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha felveszed a neved elé a dr. akkor kell, mert az az új neved. Bár szerintem manapság már nem szokás felvenni a dr-t, mert nincs jelentősége, a környezetemben senki sem használja
2019. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orvos doktorról lenne szó.
2019. máj. 23. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem feltétlenül, csak ha mindenáron villantani akarsz, hogy milyen okos vagy. A neved akkor sem változik, ha címet kapsz hozzá.


Ez a rang- és címkórság különben csak Kelet-Európára jellemző. Egy amerikai vagy brazil orvos csak akkor mutatkozik be Dr. X-ként, ha lényeges, hogy ő doktor.

2019. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
nekem közel volt a lejárat és lecseréltettem, bár ne tettem volna, jól meg is szívtam, amúgy én még életemben nem mutatkoztam úgy be hogy doktor..., sőt ha nekem valaki így mutatkozik be azzal elég rövidre zárom a beszélgetést és inkább elkerülöm, és igen, ez a rangkorság csak nálunk van
2019. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem bemutatkozás meg nagyképűsködés miatt szeretném :D csak ha praktizálni szeretnék akkor úgy tudom fel kell venni, addig nem kezdhetek el dolgozni. Akkor meg az iratokat is le kell cserélni és gondolom az útlevelet is. Csak gondoltam érdeklődöm, hogy van-e valami kiskapu esetleg
2019. máj. 23. 18:43
 6/8 anonim válasza:
NEM kell, csak lehet.
2019. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem érzem rangkórságnak, hogy beírattam az írataimba a Dr.-t, mivel nagyon sokat dolgoztam érte. (PhD)
2019. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ahogyan írják, egyéni döntés kérdése, hogy hivatalosan felveszed-e a doktori címedet a nevedbe. Akkor viszont minden iratodat cserélned kell, és mindenhol doktor leszel, és úgy hivatalos az aláírásod is. A jogászoknak azt hiszem kötelező ezt megtenni (a kamara előírja), az orvosoknak nem tudom, másoknak fakultatív. Én se vettem fel hivatalosan, így sokkal kényelmesebb, és ha nagyon kell akkor természetesen használhatom a doktori címemet a nevem előtt, de a hivatalos irataimban nem szerepel.
2019. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!