Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyes ha az ember közmunkáské...

Helyes ha az ember közmunkásként még külön fel is hívja a figyelmet a doktori végzettségére? Vagy inkább hallgatnia kéne róla?

Figyelt kérdés

A közmunkás brigádban amiben vagyok minden reggel a szokásos jelenléti ellenőrzés. Ki van ott ki nincs. Névsorolvasás, jelen, jelen. Van ott egy fickó akinek mint kiderült doktorija van (phd). És mikor elérnek a nevéhez mindig „hibásan” olvassák-a doktori jelző nélkül. Marika Józsika Ferika Lacika. És ő mindig azonnal jó hangosan javít: bocsánat mondja-DOKTOR Lacika!


A többiek meg hüledeznek: mi a jó fenét keres itt egy doktor?

Hát ez költői kérdés ugye, vagy mégse mert a válasz sejthető: azért van itt mert mást nem talált pénze semmi és nem akar éhen halni. Lapozzunk.

A kérdés az: egy ilyen szituban, ahol nyolc elemis fogatlan romák, alkeszek, lecsúszott alakok vannak (közmunkás brigád el lehet képzelni) szóval egy ilyen szituban vajon jó ha az ember reklámozza így a doktoriját? Vagy épp hallgatnia kéne róla mélyen?

Nekem ha ilyen végzettségem lenne és nyolc elemis alkeszekkel lapátolnám a szart, na én mélyen titkolnám és nagyon szégyellném magam hogy ide jutottam.

Bár persze azért ez nem ám csak az ő hibája hanem a társadalomé is.

A fickó 50 felett van, a kutyának se kell. Én még nem vagyok 50 felett de én se kellek a kutyának se. Csak ide közmunka címen bohóckodni.


2015. okt. 21. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem titkolnám, ha megkérdeznek és ilyen végzettségem lenne, de biztos nem kérném ki magamnak, ha nem tennék a nevem elé a doktori jelzőt!

Ha már elvállaltam a közmunkát, akkor nem akarnék többnek mutatkozni, mint a többi, mert nem vagyok semmivel sem különb emberileg, mint az általad említett emberek. Az, hogy mást értek el az életben tanulás szempontjából, az egy dolog, de attól még ugyanúgy mindannyian utcát sepernek, szóval én nem várnék el megkülönböztető jelzéssel ellátott névsorolvasást!

2015. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Valószínű nem megkülönböztetni akarja magát az illető, tehát nem azt várja el hogy előnyösebben kezeljék mint a többi társát. Hanem az emberek figyelmét akarja felhívni arra hogy doktorival is lehet oda jutni.

Diplomával én is voltam vagyonőr, és persze soha nem vártam el hogy a diploma miatt bárki is többnek tekintsen. Azért voltam vagyonőr, mert előtte mérnökként dolgozva rájöttem hogy spekulánsok cégeinél elvégzek minimum havi egymilliót is megérő komoly munkát, de kézhez kapok 200 000 Ft-ot, az ugyebár havi milliós lenyúlás. És a kettes érettségivel rendelkező privatizátor a képembe röhögött amiért én becsületes munkával a töredékét sem kerestem meg mint ő korrupcióval, meg amiért alkalmazott vagyok és nem is tulajdonos. De biztonsági őrként a kézhez kapott fizetéssel jobban arányban állt a munka mennyisége. Tudom hogy sokan arra gondolnak hogy a havi 200 000 Ft az már álomfizetés idehaza. Abban az esetben lehet hogy az ha valami laza és kevés munkát kell érte végezni. De nem akkor ha nyugaton ugyanazért a munkáért simán megadják a tízszeresét is.

2015. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Az azért elég ciki ha valaki doktorit meg tudja szerezni de az életben csak közmunkás. Ez nem a társadalom hanem a saját hibája.


Csak egy pelda amibol sokkal jobban élhetne: ha ekkora tudos, hogy phd megvan akkor egy bsc szakdolgozat írása nem jelenthet gondot. Igy pénzért segithetne másoknak.

2015. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó, még jó, hogy az említett doktorban több becsület van, és nem csal.

Én igenis tisztelem azért, hogy még ezt is elvégzi, a semminél jobb alapon.

2015. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki ledoktorál homokvárépítésből és abszolút nulla igény van homokvárépítésre, akkor ő semmivel sem több mint az átlag ember.


Verheti a mellét, hogy ő kitünő homokvárat tud építeni, ha senkinek nincs szüksége homokvárra!


Ez nem a társadalom hibája. Amikor valaki homokvárépítés tanulásába kezd, akkor tudnia kell hogy mekkora igény lesz erre.

2015. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Amikor valaki homokvárépítés tanulásába kezd, akkor tudnia kell hogy mekkora igény lesz erre.



Annyit azért el kell mondani (ezt le is írtam) hogy az illető elmúlt 50. És bizony nem olyat tanult amire nem volt igény, olyat tanult amire volt igény és van is.

És dolgozott is azon a téren amit tanult, de van egy bibi. Elmúlt 50. És a kutyának se kell. Nem a tudása miatt hanem a kora miatt. Ha lenne mondjuk 30-as lazán el tudna helyezkedni. De 50+-osként senkinek se kell!


De így vagyok én is! Én se kellek nagyon senkinek 40 felettiként nyomdászként. Nem a tudásom miatt hanem azért mert rákérdeznek állásinterjún: hány éves? Ja akkor köszönjük. 20 és 30-as éveimben lazán volt melóm. Ha az egyik hely nem tetszett elmentem egy hét múlva már másutt voltam. Megtehettem fiatal voltam kaptam helyet. De így 40 felett már a korom miatt se kellek.

Volt ám olyan is hogy felhívtak enyém egy állás. Majd felhívtak még1x hogy "pontosítsuk " az adatokat: mikor is születtem? Nem elírás az életrajzban. Majd felhívtak még1x hogy admin hiba történt sajnos mégsem enyém, az állás. Dehogy volt az admin hiba. Csak rájöttek hány éves vagyok és hirtelen tök8 lett mit tudok mit végeztem.

Így van ezzel a mi doktorunk is.

2015. okt. 21. 11:06
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

' Kedves utolsó, még jó, hogy az

említett doktorban több becsület

van, és nem csal.'


Ki beszelt csalasrol? Korrepetalas, konzulenskedés nem csalás.

2015. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha valakinek piacképes végzettsége meg netán még pénze is van, az még nem garancia az érvényesülésre. Például amikor az állami vagyonok magánkezekbe kerültek, akkor sem az határozta meg hogy kié lesz hogy kinek van több megtakarítása az akkori takarékbetétkönyvben, vagy hogy ki rendelkezik nagyobb szaktudással és tapasztalattal. Ahogy az sem hogy az államosításkor kitől lopott el az állam nagyobb magántulajdont. Hanem a spekulánsok félre is lökdösték azokat akiket úgy láttak jobbnak, és a húsosfazék nem azoké lett akiket az jobban megilletne. Sajnos ez a valóság. Ma Magyarországon egyáltalán nem a kereslet-kínálat határozza meg az érvényesülést. Hanem összefonódások és korrupció van jelen. Például lehetett valakinek első osztályú szórakozóhelye és nyújthatott kiváló szolgáltatást, attól Bp összes szórakozóhelyét mégsem ő uralta hanem az akinek nagyobb pofája volt megvesztegetni a hivatalos személyeket. Ahogy a magasabb állami tisztségek és jobb állások betöltése sem a phd-n múlik és az nem is az életkoron. Részben ezért van az a doktor ott, mert túl becsületes. Elég szomorú hogy ezt kellett leírnom. Szívesebben írtam volna le azt hogy Magyarország egy olyan hely ahol a korrupciónak és tisztességtelenségnek a legapróbb gyanújával is utcára lehet kerülni és kizárólag becsületes úton lehet a csúcsra jutni. De pont fordítva van, vagyis a becsületes ember könnyen az utcán végzi, ha nem hajléktalanként akkor lapátoló közmunkásként.

(Összefonódásokkal akár 60 év felett is betöltenek milliós fizetésű állami állásokat. Akár plagizált diplomával is, ami miután kiderül, mindössze nyugdíjazzák ugyanazzal a milliós fizetéssel. Sajnos volt erre példa.)

2015. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

bsc szakdolgozat írása nem jelenthet gondot. Igy pénzért segithetne másoknak.


A korrepetáló tanár vagy a konzulens szokott szakdolit írni pénzért?

2015. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

" Azért voltam vagyonőr,

mert előtte mérnökként dolgozva

rájöttem hogy spekulánsok cégeinél

elvégzek minimum havi egymilliót is

megérő komoly munkát, de kézhez

kapok 200 000 Ft-ot, az ugyebár havi

milliós lenyúlás. "


Ugy is van! Inkabb dolgozz havi 70 ezerert nulla fejlodesi lehetoseggel minthogy 200 ezret keress és közben fejlödj mernökként és esélyed legyen mégtöbbet keresni.

2015. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!