Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BSc szakdolgozatban használhat...

BSc szakdolgozatban használhatom forrásként más ember doktori értekezését?

Figyelt kérdés
Meg ha már itt tartunk... Valaki árulja már el, mi számít plágiumnak és mi nem! Mert van néhány forrásom és mivel totál új ismeretlen számomra a témám (egyetemen sem tanultunk róla) így logikus, hogy más könyvéből kell, hogy kopizzak. De más gondolatát meg nem használhatom fel... Akkor honnan a kisujjamból szoptam ki, amiről fogalmam sincs? Lényegében az egész életünk egy plagizálás. A kisgyerek az anyjától plagizál, amikor megtanul járni, a középiskolás pedig Newton-tól plagizál, amikor fizika dolgozatot ír. Na akkor ez mégis hogyan működik?

2019. jún. 18. 18:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

A "vitához" csak annyit röviden, hogy mindkettőtöknek igaza van. Felesleges elbeszélés egymás mellett.


Doktor úr egy bölcsész tanszéken tanít, ilyen publikációkat, szakdolgozatokat javít, ír stb... ennek teljesen más a követelményrendszere mint egy műszaki, informatikai vagy természettudományos műnek.


Mivel bölcsészetben főleg olvasol, összegzel, fogalmazol ezért ott biztosan tényleg visszadobják, ha tele van idézve az egész. Mert az egyetlen értéke a dolgozatnak maga az írás, önálló gondolat.

Nincs mögötte szoftver, találmány, szabadalom, sem igazi és részletes metodika.


Pl egy term.tud/műszaki szakdolgozatnál, publikációnál a szakirodalom kutatás csak egy kis rész. A többi lényegében a fizikai munkád, szoftver, hardver, kísérlet egzakt leírása és eredmények, metodika összefoglalója.


Itt a praktikusságra, konkrét leírásra, "műszaki leírásra" törekszünk, hiszen a dolgozat lényege nem az írás, meg a szépirodalmi gondolatok, hanem a műszaki/term.tud dolog. Ezért ott bőven belefér egy műszaki idézet is. Ugyanakkor felesleges telepakolni vele... cikkekben is az a Supplementary material rész.


Nagy eséllyel a forrásokat soha senki nem fogja végigkövetni, meg ellenőrizgetni... szóval nem kell túltolni ezt sem. Publikációkra, könyvekre kell és fontos is hivatkozni, főleg a szakirodalom kutatásnál. Mikor írtam én egyszerűen elolvastam egy releváns cikket, hardver leírást stb... megfogalmaztam a lényegét és utánaraktam a hivatkozást. Nem kötött bele senki.

2019. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
72%
:) Hát ez a vita megmosolyogtatott, mi ez a hevesség, miért kell irigykedni egy egyetemi oktató karierrjére? Mert ez a személyeskedés arról szól, pedig sem pénz, sem erkölcsi megbecsülést nem kapunk, nincs miért irigykedni. Nyilvánvalóan nem mutatja meg a publikációt hisz ott a neve, ez meg egy anonim fórum. Természettudományos egyetemi oktatóként hozzászólva bizony nálunk is nagyon ritka az idézet, és leginkább csak definícióra korlátozódik, ami 1-2 mondat ha szükséges. És igen, néha én is benézek a gyakorira amíg alszik a család, tán baj?:)
2019. jún. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az idegen nyelvű szakirodalomra is ugyanúgy kell hivatkozni, mint a magyar nyelvűre.
2019. jún. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Azt normál esetben nem kell leírni hogy egy programot hogyan kell használni. Egy szakdolgozatnak illik annyira bonyolultnak lennie, hogy a megoldás folyamatának a levezetése is kitöltse a szakdolgozatot. Ha ez nem így van, ez azért többnyire a konzulens hibája, és vele kell egyeztetni hogy mivel érdemes a terjedelmet növelni..
2019. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Pontosítok, a megoldás folyamata alatt nem azt értem hogy ide meg oda kattintasz, hanem logikai levezetés. Mivel többet nem tudok, nem is tudok pontosabbat javasolni, de úgy érzem rossz a megközelítés és a konzulens.
2019. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
31%

"Jaja, nem írtam, csak 5-öt, valamint egy doktori disszertációt, egy tucat publikációt; valamint egyetemi oktató vagyok 15 éve, és számos hallgató dolgozatát javítgattam ez idő alatt, de biztosan nem írtam még soha szakdolgozatot. Taníts még Mester! :D"


Hol adnak egy tucat publikációra PhD-t, a Metropolitan Egyetemen?

2019. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező: milyen tudományágból/szakon írod?
2019. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
27%

"Hol adnak egy tucat publikációra PhD-t, a Metropolitan Egyetemen?"


Ezt hogy érted?


PhD követelménye az impakt faktoros cikk.


Nálunk (neurbio) ez egy 2.5 IF, elsőszerzős, 2.5 IF társszerzős. Ha magas IF-es az elsőszerzősöd, akkor elég az. Pl egy darab 10 IF-es cikkel kiválthatod... akkor már csak a disszertációt kell megírni.


Megjegyzem, messze az IF követelmény a legdurvább. Sok esetben 4-5-6 év egy elsőszerzős publikáció összehozása természettudományban. Főleg, ha nem engednek alacsony IF-es (2.5-4) lapokba publikálni.


Tehát konkrétan 1 cikkre is adnak PhD-t... disszertáció megírása gyerekjáték ehhez képest.

2019. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
19%

“Ezt hogy érted?”


Sehogy nem érti, csak kötekedni szeretne, ez amolyan magyar virtus. :)

2019. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Elvileg egyetemi tanár aztán idejár gyakori kérdésekre veszekedni :DDDD

Köszi srácok jókat nevettem.

A Pápa voltam.

2019. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!