Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni orvosi egyetem jó...

A debreceni orvosi egyetem jó képzést ad?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert az izlandon végzett orvosok nagy része ott tanult Debrecenben, és borzalmasak! Nem tudnak semmit, az internetről nézik meg a betegek lehetséges baját, tudnak magyarul, de ettől nem gyógyulunk meg.Semmi gyakorlatuk sincs!

2019. jún. 23. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

"Az Izlandon végzett orvosok nagy része Debrecenben tanult".

Nem ellentmondásos ez a mondat? :D


Amúgy a külföldi képzésben részt vevők a szigorló évet általában nem Magyarországon teljesítik a nyelvi nehézségek miatt. Márpedig egy orvos a jó gyakorlati helytől lesz jó orvos, nem csak attól, hogy milyen szintű elméleti képzést kapott. Megjegyzem, sajnos a magyar orvosi egyetemek képzése nem túl gyakorlatias úgy en bloc, csak elméletben jók nagyon (viszont abban a tekintetben a magyar orvosi egyetemeknek nagy hírük van).

2019. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem Debrecenben tanulok, de külföldiek nálunk is vannak... És nem a képzéssel van a baj, hanem a külföldiekkel! Nem tanulnak, puskáznak ezerrel. Van, hogy együtt vizsgázunk ezért láttam/hallottam párat már. Persze nem mindenkire igaz, de el vagyok képedve tőlük.
2019. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen elírtam a kérdést, de az utolsó válasz jó...De nincs gyakorlati vizsga? Vagy megvásárolják a diplomát? Nevetségesek az izlandi orvosok.
2019. jún. 24. 07:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen, megvásárolják. Ez egy üzlet. A külföldi ide jön, itt tölt hat évet, közben perkál, kap diplomát, majd elhúz. Sokkal enyhébbek velük szemben a követelmények, mint a magyar hallgatókkal. Ha túl szigorú lenne a képzésük, akkor nem itt perkálnának, hanem pl. Romániában. Egyébként ami a magyarnyelvű képzést illeti, az jó Debrecenben. Nekem legalábbis pozitív tapasztalataim vannak az ott végzett kollégákkal. Én Pécsen végeztem.
2019. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!