Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli pszichológia?

ELTE vagy Károli pszichológia?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és pszichológiát szeretnék tanulni. Mivel úgy számoltam, hogy nem lesz elég pontom az ELTE-re, nem is gondolkodtam túl sokat rajta, hogy oda menjek, "csak úgy hátha mégis" beírtam.

Biztos voltam benne, hogy a Károlira szeretnék menni, voltam nyílt napon, nagyon tetszett az egyetem hangulata, a közösség, a tanárok hozzáállása. Azonban az érettségieim nagyon jól sikerültek, így sokkal több pontom lett, mint számítottam rá (~472). Ezzel együtt pedig felmerült a kérdés, hogy ne írjam-e be elsőnek az ELTE-t?


A Károli nagyon tetszik, egyetlen hátránya az, hogy nagyon kívül esik a belvárostól és én sportolni is mindenképp szeretnék. Esetleg ha valaki károlis, mennyire zavaró, hogy ennyire kívül helyezkedik el az egyetem?

Illetve, az ELTE, az ELTE, a neve miatt már hatalmas potenciálja van. Tudom, hogy inkább kutatás- és elmélet orientált, ezzel szemben a Károlin nagyobb hangsúlyt fektetnek a gyakorlati képzésbe, ami szintén szimpatikusabb nekem.



2019. jún. 26. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratula a jó érettségihez! :)


Szerintem azért átírni, mert nagyobb presztízse van, azért nincs értelme, mert az értelmiség körében jó esetben nem fognak kukacoskodni veled, hogy honnét van a diploma. Amúgy is annyit fog érni ez a papír, amennyit belefektetsz, ennek is van pár frázisa.

Ha klinikai területre készülsz és hiszel a többiek meggyőződésének (a Károli gyakorlatiasabb), akkor jobban teszed, ha oda mész. Nekem van harmadéves és elsőéves ELTE PPK-s ismerősöm, sosem hallottam panaszkodni egyiket sem (legalább is nem ilyesmiért).

Az intézmények elhelyezkedésére nincs ötletem, de az időmanagement sokat számít. Arra lesz időd, amire fordítod. Hajrá! :)

2019. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Jöttem figyelni a válaszokat mert egy az egyben ugyanaz a helyzetem mint neked.
2019. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Az a baj, hogy sajnos még nem tudom pontosan, hogy milyen szakosodást válasszak, ezzel úgy vagyok, hogy majd csak akkor szeretnék dönteni, ha már elkezdtem a pszichológia alapjait tanulni.


Sajnos nem vagyok budapesti, így az utazás így is elég sok időt vesz el, de megoldható lenne, bár abban teljesen igazad van, hogy arra van ideje az embernek, amire szeretné :)

2019. jún. 26. 16:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én másodéves Károli hallgato vagyok, irj privátot nyugodtan és nagyon szívesen válaszolgatok :D Akár itt,akár ha egyszerűbb akkor Facebookon :)
2019. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
Nem biztos, hogy nekem kéne ezt megkérdenem, de nem is én leszek az első/utolsó. Ugye tudod, hogy mit csinálsz és azt is hogy miért? :D Ez nagyon felkapott szak, meg csábító a görög elnevezés, de na. Mindegy, itt a károlis hallgató, tőle lehet kérdezgetni továbbiakban. Csak okosan.
2019. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
#5 pszichológusok mindig is kellenek majd amíg világ a világ, és ha nem is minden szakirányon de lehet vele találni munkát. Ajánlom ne szólj bele olyanba amit nem értesz. Gondolom te pszichológus alatt csak azt képzeled el, aki leül az emberekkel beszélgetni a problémájukról. Nem az az egyetlen dolog amit tudunk csinálni.
2019. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2019. jún. 27. 10:38
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Prognosztizálod, hogy én mit fogok gondolni egy szakmáról. Ez off-topic, de pontosan tudom, hogy mivel jár ez a szakma. És azt is tudom, hogy elhivatottság kell hozzá, legyen kutatás, klinikai, vagy Hr, stb.

Nem azért szóltam bele, mert szerintem nem kell ilyen szakma, hanem a disputám itt abból áll, hogy aki ezt választja, abban legyen meg a diszciplína iránti elköteleződés!

2019. jún. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm mindenkinek a válaszokat, a hozzászólást! :)

Kedves utolsó (?), értelek, megértem az álláspontod, a véleményedet tiszteletben tartom. Igazából, szerintem tényleg, itt nincs tere annak, hogy megismerjük a másik motivációit, gondolatait, személyiségét. Köszönöm!

2019. jún. 29. 15:32
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
A másik nyolcas, hogy attól, hogy ilyen szavakat használsz csak ellenszenves leszel, nem váltod ki a kívánt hatást az emberéknél, azt, hogy okosnak nézzenek. Ez is pszichológia. :D
2019. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!