Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli pszichológia?

ELTE vagy Károli pszichológia?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és pszichológiát szeretnék tanulni. Mivel úgy számoltam, hogy nem lesz elég pontom az ELTE-re, nem is gondolkodtam túl sokat rajta, hogy oda menjek, "csak úgy hátha mégis" beírtam.

Biztos voltam benne, hogy a Károlira szeretnék menni, voltam nyílt napon, nagyon tetszett az egyetem hangulata, a közösség, a tanárok hozzáállása. Azonban az érettségieim nagyon jól sikerültek, így sokkal több pontom lett, mint számítottam rá (~472). Ezzel együtt pedig felmerült a kérdés, hogy ne írjam-e be elsőnek az ELTE-t?


A Károli nagyon tetszik, egyetlen hátránya az, hogy nagyon kívül esik a belvárostól és én sportolni is mindenképp szeretnék. Esetleg ha valaki károlis, mennyire zavaró, hogy ennyire kívül helyezkedik el az egyetem?

Illetve, az ELTE, az ELTE, a neve miatt már hatalmas potenciálja van. Tudom, hogy inkább kutatás- és elmélet orientált, ezzel szemben a Károlin nagyobb hangsúlyt fektetnek a gyakorlati képzésbe, ami szintén szimpatikusabb nekem.



2019. jún. 26. 14:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Most leszek másodéves, eltére járok. Nagyon ajánlom neked.

Szinte az összes tanár, akivel találkoztam, emberséges, normálisan osztályoz és segítőkész.

Imádom, hogy neves szakemberek tanítanak (Mérő László, Hevesi Krisztina, stb.). Az anyag sok, de mindenhol ez elmondhatő szerintem. :)

Nagyon jó érzés, hogy ekkora presztizsű iskolába járhatok. Azért az mégis elmond valamit, ha majd a diplomában az lesz, hogy "ELTE".

Nagyon nagy alapot ad a suli, felkészítenek úgy is, mintha kutatónak akarnál menni, ezért sok a statisztika, módszertan, de szerintem ezzel semmi gond nincs, én sem kutatni szeretnék, de hátrányát nem fogom érezni a tanulásnak.

Nagyon jó a hallgatói közösség, a HÖK sok programot szervez (nem vagyok tagja, mielőtt azt hinnéd, hogy őket reklámozom :D ).

Segítőkész mindenki, a tárgyfelvételben/sulis ügyekben folyton segítettek minket gólyaként+most is segítenek még.

PLUSZ INFÓ: MINDENKÉPP menj gólyatáborba, ha az eltét választod, mert hatalmas élmény, és nagyon sok információt megtudsz+jó, hogy nem úgy ülsz be az első órádra, hogy mindenki teljesen idegen. (Mondom én ezt úgy, hogy utálok bulizni, és elég introvetált típus vagyok. Tavaly én is csak az információkért mentem a gólyatáborba, de aztán nagyon jól éreztem magam.)

Viszont hátránya is van az eltének: nincsenek rendes nagy előadótermek. (Nem tudom, hogy a Károlin milyen az épület.)


Ha van még kérdésed, nyugodtan írj, nagyon szívesen válaszolok! :) :) :)

2019. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Nagyon jónak hangzik, és jó volt nagyon az ELTE-ről is hallani néhány infót egy hallgatótól, tényleg nagyon hálás vagyok! Érdekesnek tűnik és ahhoz kétség sem fér, hogy tényleg nagyon színvonalas az egyetem. Még mindig kicsit gondban vagyok a választással, két napom maradt, de úgy vagyok vele, hogy talán nagyon elszúrni nem tudom ezt a döntést :)
2019. júl. 8. 20:02
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? :)
2019. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Több mint egy évvel később találtam ide vissza, végül a Károli mellett döntöttem és nem bántam meg! :)
2020. júl. 22. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!