Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jár sok stresszel...

Mennyire jár sok stresszel manapság a pedagógus pálya?

Figyelt kérdés
Milyenek a diákok,mennyire nehéz fegyelmezni,rendet tartani?

2019. jún. 30. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz. Én szívesen lennék tanító vagy óvodapedagógus, de a bérük iszonyat kevés a gyerekeket pedig nehéz fegyelmezni, illetve azért nagy a felelősség. 20/L
2019. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Sok stresszel, felelősséggel és lemondással jár. De épp annyi örömet, boldogságot ad, mint amennyit elvesz.
2019. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Én a saját iskolás éveim alapján (most 22 éves vagyok), azt mondanám, hogy iszonyatosan nehéz, és annyira nem is keres jól. Nem egy tanár tört ki zokogásban a neveletlenség, fegyelmezetlenség miatt. Egyes, intő, szülőbehívatás senkit nem érdekel. Nincs egyszerűen erő a tanárok kezében. Nálunk volt olyan, hogy egy osztály komplexen felállt, és kiment az óra elején. Szerinte borzalmas az ilyen, és egyik tanár sem érdemelte meg azok közül, akikke ezt tették... Az előbbi példában pont egy idős, cuki kedves tanárnéni volt... Lehet, hogy általános iskola alsóbb osztályaiban ilyen még azért nincs... De nekem annyira nyomasztó ez az egész, hogy én biztos nem mennék tanítani (gondolkodtam pedig rajta). Sajnos nagyon különböző kultúrát hoznak magukkal a gyerekek, manapság még kevésbé van velük foglalkozva, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt, és ez meg is látszik :( Általános iskolai tanárnak még jobb, mert jobban lehet formálni a gyerekeket, de gimnáziumban ez szerintem szinte reménytelen, persze mindig lehetnek pozitív történések, de én csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni :(
2019. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól leírta.

De elmehetsz magántanárnak is, ha nyelvtanár akarsz lenni akkor taníthatsz nyelviskolában vagy felnőttoktatásban is elhelyezkedhetsz.

Magántanárként szerintem leginkább a nyelvtanárok és a matektanárok, esetleg fizika vagy kémia tanárok tudnak megélni.

Nekem van magántanárom matekból, neki sok diákja van, emellett jó tanár, csak ez a munkája és elég jól kereshet, pedig átlagos áron vannak az órái. Tanít, azzal foglalkozik, amit szeret, de fegyelmeznie nem kell. Szóval vannak alternatívák is.

Viszont igaz, hogy egy iskolában sok diák nagyon fegyelmezetlen, a tanárok ma már nem sokat tehetnek, de biztos sok jó és öröm is van ebben a szakmában.

2019. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennel a kérdésnel sokan leírták a problémákat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

9-es válaszolóval értek legjobban egyet

2019. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!