Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem így elvégezni egy...

Van esélyem így elvégezni egy programtervező informatikus vagy egy gazdasági informatikus szakot?

Figyelt kérdés
Matematikából emelt fakultációra járok, 5 ös lettem évvégén. Infóból középszintű érettségi előkészítőre járok, abból is 5-ös lettem (tudom, nem nagy szám ez csak Office ismeret). Itthon ismerkedek alapszinten A Visual Basic-kel. Nem vagyok lusta, de sajnos kolitiszes vagyok, ahol vannak jobb és rosszabb időszakok. Szerintetek bírni fogom ezeket a szakokat vagy sem?
2019. júl. 4. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
11. es voltam.
2019. júl. 4. 19:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az egyetemeken kreditrendszer van, ha valaki szakaszosan tanulásképtelen vagy csak félgőzzel tud tanulni, az is teljesítheti a követelményeket, legfeljebb csak tovább tart majd a képzés. Az első félévben kitapasztalod, hogy nagyjából hány kredit teljesítését tudod vállalni félévente, s onnantól majd minden félévben csak annyit veszel fel. Semmi akadálya annak, hogy valaki a szokásos félévenkénti 30 kredit helyett mondjuk csak félévente 20 kreditnyi tárgyat vegyen fel, legfeljebb így a 3 éves képzési idő 4-5 évre hosszabbodik. Az lehet, hogy az alacsony félévenként teljesített kreditszám miatt áttesznek önköltségesre egy év után, de ezt tudod majd Diákhitel 2-vel finanszírozni, és ezzel a végzettséggel olyan jól fogsz keresni, hogy simán visszafizeted. Semmi okod az aggodalomra, a betegséged nem lesz akadály a diplomaszerzésben. Sok sikert!
2019. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 5. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!