Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma, az internetkorszakban...

Ma, az internetkorszakban mennyire értelme van például az általános és középiskolai tárgyaknak?

Figyelt kérdés

Nyilván elsősorban a humán és magolós tárgyakra gondolok és a lexikális tudásra alapuló borzalmas magyar oktatási rendszerre, de vegyünk néhány tárgyat sorban:


-az angoltanítás a legtöbb iskolában borzalmas:

szódolgozatokat erőltetése, 0 beszéd. az angoltudás 90%át magamtól tanultam az interneten, és sok ember hasonlóan van ezzel. ezen kívül azt vettem észre, hogy a legtöbb angoltanár kiejtés, szókincs hagy némi kívánnivalót maga után, fiatal külföldiek lényegesen jobban beszél angolul


-magyarból szerintem mindenki utána tud olvasni írók életrajzának, ha érdekli, ahogy verseket tud olvasni, ha akar, nem tudom, ezeket miért kéne bemagolni, viszont pont azt nem tudják megtanítani,amiben a magyarok borzalmasak : szövegértés, helyesírás, fogalmazás


-földrajzból is rendkívül sok értelme volt megtanulni, hol vannak kőolaj-lelőhelyek


nem sorolom tovább.

a szocializáción kívül egyszerűen a legtöbb tárgyat időpocsékolásnak tartom, és ugyan már végigjártam diplomáig az iskolákat, de meg tudom érteni, hogy mennyire időpocsékolásnak érzi egy mai diák a tanórákat.



2019. júl. 8. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Annak, hogy te alapvetően nem tartod hasznosnak az iskolát, semmi köze az internethez. Ami az angoltanulást illeti, sok fiatal szerez középfokú nyelvvizsgát középiskolás évei alatt a szerinted borzalamas oktatás ellenére. Amúgy a több ezer magyarországi angoltanár közül hányat teszteltél?
2019. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ezt hívják úgy, hogy alapműveltség. Hogy ne legyél felnőttként tök tufa, ha előjön egy beszélgetésben a kőolaj. Vagy ha utazol, akkor esetleg beugorjon hogy jé itt született Petőfi, beugrok megnézni, hol pontosan. Az édesapám pl a mai napig fejből idéz egy csomó verset, pedig semmi köze az irodalomhoz szakmailag. Tisztelem is érte, szép dolognak gondolom. Tény, hogy nagyon ráálltunk a lexikális tudásra, de nem árt, ha az ember tud néhány dolgot különböző témákban.
2019. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Ugyannanyira, mint korábban, hogy adjon egy alapvető műveltséget amire lehet építeni a további tanulmányokat.

Hogy a rendszer messze nem tökéletes, az lehet, de ne mondd nekem hogy jobb lenne ha rábízzuk a gyerekekre hogy majd ők otthon önszántukból és önállóan az internetről végigdarálják a teljes áltsulis tananyagot!

2019. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Mert az emberek többsége önszántából Petőfi életrajzát szokta tanulmányozni.
2019. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Jelenlegi formájában nem sok, sőt a PISA tesztek alapján kijelenthető, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott.


De amíg 2019-ben sokan arra büszkék, hogy fejből tudnak verseket (lol), vagy szódolgozatok írásával akarnak angolt tanítani (nem beszélve a sok lángészről, aki védi a magyar oktatást), addig nagy változások nem lesznek.


Az oktatás totális kudarcát is mutatja, hogy a magyarok végignézik, hogy a kormány szétlopja az országot, hogy felmérések szerint érettségi után pár évvel már alig emlékszünk valamire tanultakból (ergo aki azzal érvel, hogy erre épülnek a további tanulmányok, az jó nagy hülyeséget mond, de már megszoktam), vagy hogy alig beszél vki normálisan angolul, az emberek többsége képtelen értelmezni egy 5 soros szöveget.


az átlag magyar sajnos - az oktatási rendszernek köszönhetően - buta, intoleráns.

2019. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!