Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lakcím átjelentkezés, kollégiu...

Lakcím átjelentkezés, kollégium, lehetséges?

Figyelt kérdés
Valaki csinált, hallott olyanról, hogy nem kapott volna kollégiumot mert ugyanott lakott mint ahol az egyetem is volt, ezért átjelentkezett vidéki rokonhoz/ismerőshöz és így megkapta.

2019. júl. 8. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják, szerintem kicseszés azzal aki tényleg messze lakik és utána meg hely hiányában nem jut be. Ahogy a te lelkiismeretes bírja.
2019. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ismerősi körödben ismersz ilyet? Mikor jelentkeztek át, valaki valaha rákérdezett?
2019. júl. 8. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja. De egyáltalán nem biztos, hogy :


1. Engedik, hogy bejelentkezz

2. Az ottani címen élőktől kellenek majd igazolások(jövedelem, iskolátogatási, nyugdíj, stb.)


Így gondolkozz!

2019. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok hogy az egyetemen csak ránéz a lakcímkártyára és bólint? Semmi utólagos kérdés, interjú? Meg se nézik hogy mikor lett utoljára megváltoztatva?
2019. júl. 8. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Épp azt írtam(csak félreérthető voltam), hogy onnan kell az igazolásokat hoznod, ahol be vagy jelentve. És az nem biztos, hogy menni fopg.
2019. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazolásokon kívül akkor semmit kérdenek? Mármint hogy nem életszerű vagy ilyesmi.
2019. júl. 8. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket pont elég beszerezni (NAV, Nyugdíjfolyósító, munkáltatói igazolás, stb.). Természetesen állandó lakcímre kell oda bejelentkezned.
2019. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Iskolalátogatási igazolás minek kell egyetemi kollégiumba? Nem látják automatikusan, hogy hova jártál/tettél érettségit?
2019. júl. 8. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adott lakcímen él közoktatásban tanuló, tőle kell. De sztem te alaból nem érted amiket írtam.

Vegyünk egy példát. Te bejelentkezel nagybátyjádhoz Debrecenbe. Azon a lakcímen rajtad kívül 3-an élnek. Nagybátyj, nagynéni dolgozik, unokaöccs tanul. Akkor amit be kell szerezni:

-lakcímiigazolás a kormányhivatalból, hogy hányan élnek az adott címen

-Jövedelemigazolás nagybáty és nagynéni részéről

-Iskolalátogatási unokaöcsi részéről


+ amit az iskola még kér.


Így már érted?

2019. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha olyan helyre jelentkezel be, ahol nem laksz, az szabálysértés, ha ezt haszonszerzési céllal teszed, az már bűncselekmény is lehet.
2019. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!