Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek hogy be akarom fejezni az iskolát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, természetesen leszeretnék érettségizni, viszont az a baj a gimnáziummal hogy 4 évig tart. Mire elvégzem, addigra 20 éves leszek.


Nem akarok belemenni az oktatási rendszer gyengeségeibe, de valljuk be középiskolába érettségiért járnak az emberek. Nem általános műveltségért. Megtanuljuk hogy a szarvasmarhának ilyen meg olyan gumós foga van, de ha valaki nem biológus szeretne lenni, annak ez idővesztegetés véleményem szerint. Emellett nap mint nap olyan emberek mellet kell lennem napi 10órában, akiket nem én választottam meg, nem feltétlenül szeretnék velük lenni.


Szóval másképpen szeretném megszerezni az érettségit, mégpedig távoktatásban. Annak annyi a lényege, hogy egy bizonyos összeget befizetek, utána otthonról online tudok tanulni, önképzéssel stb. Évvégén pedig osztályozó vizsga, és az fogja eldönteni hogy milyen érdemjegyet kapok.


Jól ismerem magamat, tudom hogy a tanulás része nem fog gondot okozni, vagyis feltudok készülni az érettségire. Ráadásul emellett sokkal több időm lesz más dolgokra, és akár még dolgozni is elmehetek (igaz, max raktárosnak). De így több időm lenne, kis pénzt is tudnék keresni, és még gyorsabban meg is lenne az érettségim.


Szüleim ezt nyilván nem támogatnák. Mit tegyek?



2019. júl. 8. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
"Apa, Anya. Tudjátok milyen okoskodó vagyok ezért tárgyra térek. Lusta vagyok iskolába járni, ezért a ti pénzeteken később szeretnék leérettségizni. Természetesen most azt hazudom nektek és magamnak is, hogy majd dolgozni fogok, de igazából csak CS:GO-zok egész nap. Légyszi értsétek meg és fizessétek ki a hóbortomat"
2019. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Mièrt szeretnèl èrettsègit ha nem tanulsz tovább?

Egy èrettsègivel kevès munkahelyi lehetősèged lesz, mièrt nem valami èrtelmes szakmát tanulsz, hogy aztán meg is tudj èlni,manapság egy èrettsègivel semmire se jutsz!

2019. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Menj az Appen-hez dolgozni. Online lehet végezni otthonról, nem kell hozzá érettségi, csak angol nyelvtudás. Könnyű munka például hírdetéseket kell értékelni. Haverom ezt csinálja már kb 10 hónapja és több mint 1 millió forintot keresett vele.
2019. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
#3: 10 hónap alatt egymillió? Nem túl sok.
2019. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a munkahelyeden se te fogod megválasztani az embereket, és valószínűleg ott is lesznek idióták. Ha nagyon nem bírod a környezetet, miért nem váltasz iskolát?

A tanulás=idővesztegetésről meg annyit, hogy lehet, hogy nem fogod mindennap használni a tudást, amit itt megszerzel, de akkor se lehet csak egy dologban elmélyülni. Jó is lenne, ha 16 éves kortól mindenki csak a kedvenc tantárgyát tanulná.. Honnan tudná az ember mit akar csinálni, ha ki se próbálta?

2019. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy otthon tanulod, az anyag meg pont ugyanaz...
2019. júl. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amiről írsz azt úgy hívják, hogy "magántanuló". Nem iratkozol ki, de nem is jársz be. Félévkor és év végén osztályozó vizsga.

De! Tapasztalatom szerint a tanulók több, mint a fele el sem jön a vizsgára. Aki pedig eljön, arról jobb ha nem beszélünk.


Tudod a dalban is azt éneklik: "... ember légy fiam!" Ahhoz pedig tanulni és művelődni KELL!

2019. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pff, ebből az otthoni tanulásból kb. az lesz, hogy egész nap a szgépet fogod nyomni meg szüleiden élősködsz. Te csak szimplán lusta vagy bejárni és ez a bajod. Amúgy meg... nehogy már azt hidd, hogy majd te autodidakta módon fel tudsz készülni rendesen az érettségire... A tanár azért van, hogy elmagyarázza neked a tananyagot. Órán ha már egy kicsit is odafigyelsz akkor máris nem kell annyit otthon készülni. Tanulni pedig sosem felesleges, 16 évesen meg pláne...
2019. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, a magántanulóságot most szüntették meg.

Itt arról van szó, hogy kiiratkozok abból a középiskolából ahová járok, és egy másik iskola által nyújtotta lehetőség által online, távoktatásban járom ki a középiskolát, ahol év végén van egy vizsga, ami alapján eldől hogy milyen jegyed kapsz. 12. év vége után, meg rendes érettségi, mint mindenkinek.

2019. júl. 9. 11:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem... most érettségiztem.


Gyűlöltem a gimit, reggelente sírva mentem suliba, hánytam a dolgozatok előtt, folyamatos nyomás, stressz és depresszió volt rajtam, de képzeld, nem lettem magántanuló, becsületesen, mégha sok hiányzással is, de kijártam, 0 tanulással leérettségiztem 4.2-es átlaggal. Nekem is rohadtul felesleges volt például a történelem, a matek, fizika, stb., mégsem hisztiztem, hogy én neten akarok tanulni és úgy érettségizni. Ha annyira okos vagy, akkor tanulás nélkül neked is menni fog, csak be kell járni és hallgatni. Munkát pedig nem tudsz vállani csak úgy,

mivel még 18 éves sem vagy, csak diákmunkát, ahhoz pedig tanulói jogviszony kell. Annak is fennáll a veszélye, hogy nem fogod bírni, meg minek pakolnál nehéz dobozokat napi 8-12 órában bruttó 700-800 Ft-ért télen-nyáron, amikor meleg helyen, valamennyire konszolidált környezetben ülhetsz és mindössze annyi a dolgod, hogy odafigyelj és leírj néhány dolgot? Azért szerintem a kettő között nagyon nagy különbségek vannak...

2019. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!