Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek hogy be akarom fejezni az iskolát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, természetesen leszeretnék érettségizni, viszont az a baj a gimnáziummal hogy 4 évig tart. Mire elvégzem, addigra 20 éves leszek.


Nem akarok belemenni az oktatási rendszer gyengeségeibe, de valljuk be középiskolába érettségiért járnak az emberek. Nem általános műveltségért. Megtanuljuk hogy a szarvasmarhának ilyen meg olyan gumós foga van, de ha valaki nem biológus szeretne lenni, annak ez idővesztegetés véleményem szerint. Emellett nap mint nap olyan emberek mellet kell lennem napi 10órában, akiket nem én választottam meg, nem feltétlenül szeretnék velük lenni.


Szóval másképpen szeretném megszerezni az érettségit, mégpedig távoktatásban. Annak annyi a lényege, hogy egy bizonyos összeget befizetek, utána otthonról online tudok tanulni, önképzéssel stb. Évvégén pedig osztályozó vizsga, és az fogja eldönteni hogy milyen érdemjegyet kapok.


Jól ismerem magamat, tudom hogy a tanulás része nem fog gondot okozni, vagyis feltudok készülni az érettségire. Ráadásul emellett sokkal több időm lesz más dolgokra, és akár még dolgozni is elmehetek (igaz, max raktárosnak). De így több időm lenne, kis pénzt is tudnék keresni, és még gyorsabban meg is lenne az érettségim.


Szüleim ezt nyilván nem támogatnák. Mit tegyek?



2019. júl. 8. 19:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem kell dobozokat pakolgatnod, ha az Appen-hez mész. Az otthonod kényelméből tusz dolgozni. Te válogatod meg, hogy mennyit akarsz dolgozni, és aszerint kapod a pénzt is, hogy mennyit dolgozol (hírdetéseket kell értékelni).
2019. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg ennyire utálod a sulidat, inkább menj át máshova! De ha meg tudod tanulni az anyagot iskola nélkül is, szerintem egyátalán nem baj ha nem jársz be minden nap. Arra viszont gondolj, higy a barátkozási lehetőségeid is korlátozva lesznek. A leírtak alapján én úgy látom az lenne jó neked, ha egy altrnatív iskolába tanulnál. Csak itt meg az a baj, hogy ha a szüleid fizetik a tandíjt, akkor bukta, meg persze nem is biztos hogy átvesznek. Sok sikert! :)
2019. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt az Appen-t, önéletrajz kell hozzá és be kell tölteni a 18-at. Most néztem meg.
2019. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!