Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy képzésnek előfeltétele...

Ha egy képzésnek előfeltétele az általános iskola elvégzése, de nem találom sehol a bizimet, elfogadják helyette a felsőoktatási diplomát is?

Figyelt kérdés
Gondolom lehet valahogy pótlást kérni az általános iskolától, de az bizonyára hetekig vagy akár hónapokis is eltarthat, én meg nagyon gyorsan szeretnék jelentkezni erre aa képzésre.
2019. júl. 13. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
2019. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

NEm.

Sajnos a képzésben résztvevő anyagához minden esetben csatolni kell az előírt végzettséget igazoló bizonyítványt.

Pl amikor én a mképesre mentem, hiába náluk csináltam az ügyintézőt, aminek feltétele volt az érettségi, újra le kellett adnom, mert kérik tőlük ellenőrzéskor :(

2019. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Amit az utosó ír hülyeség. Ha te diplomát csatolsz és nem az általános bizit azt is elfogadják, mert értelemszeruen van alt bizid és érettségid is. Inkább azon gondolkodnek el , hogy milyen legalja az a képzés amihez ez kell?
2019. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Tény.
2019. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, megkerestem (ügyintézőt és mképest a pentánál csináltam, adótanácsadót a perfektnél)

Ügyintézőhöz leadtam az érettségit, és hiába volt a mképesnek az üi a feltétele, újra kellett az érettségi; illetve hiába feltétel a mképes vagy diploma az at-nál, oda is kellett az érettségi.

Mi rákérdeztünk, minek, tessék, a perfekt vizsgaszabályzata volt a válasz:

szakképesítéshez előírt iskolai tanulmányok elvégzését tanúsító bizonyítványt kell általuk hitelesítve, 5 évig őrizni a hallgató/tanuló személyi anyagában. És az érettségit nem a diploma igazolja, hanem az érettségi bizonyítvány.

Annak is be kellett vinni újra, aki az adott suliban korábban leadta (és ez így vol a perfektnél és a pentánál is)

2019. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi és az általános bizonyítvány teljesen más dolog.
2019. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahha, te írtad: Ha te diplomát csatolsz és nem az általános bizit azt is elfogadják, mert értelemszeruen van alt bizid és érettségid is.


Nem érted, hiába van magasabb szinted, a bemeneti feltétel meglétét igazoló bizonyítványt kell leadni. Az általános iskola meglétét nem a diploma igazolja.

2019. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hátha még meglesz
2019. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“Nem érted, hiába van magasabb szinted, a bemeneti feltétel meglétét igazoló bizonyítványt kell leadni. Az általános iskola meglétét nem a diploma igazolja.”


Istenem....mindenhol elfogadják a magasabb szintű iskolai végzettséget, mivel logikus, hogy az alacsonyabb nélkül nem tudta volna megszerezni a magasabbat. Úgyhogy lényegében ugyanúgy igazolja. KRESZ vizsgán se kötelező az általános bizonyítványt vinni, ugyanúgy elfogadják az érettségit, diplomát stb. És ez igaz mindenre.

2019. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!