Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Női sebész manapság?

Női sebész manapság?

Figyelt kérdés

Szerintetek sebésszé válhatok annak ellenére, hogy nő vagyok?

Tudom, hogy egyre több női orvos van, viszont eddig minden ismerősöm meglepődött, amikor közöltem hogy sebész szeretnék lenni. Valószínű a nemem miatt.

Azt megértem, hogy nehezebb lenne a helyzetem balesetsebészként (fizikai teherbírás miatt például) de érdekelne mások mit gondolnak erről a témáról.

(természetesen a szakirány választásban nem fog befolyásolni, puszta kíváncsiságból érdeklődöm)



2019. júl. 13. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Eleve Magyarországon az elmúlt 10 évben orvosként diplomázottak kb. 75%-a nő.

Oké, hogy a legtöbben háziorvosok (36 hónap) vagy pl. szemészek lesznek (56 hónap), hogy legyen idő szűlni, illetve talán a testi erejük miatt is... De még így is rengeteg női nőgyógyász és akármilyen sebész van aki nő, a fiatalabbak között. Még oxyológusok is.

Szerintem olyan 10/3.


Gépészmérnökből viszont olyan 100/3 nő csak...


Amúgy miért zárod ki a szív/ér/idegsevészetet?

2019. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat!


Az utolsónak: nem zárom ki egyik sebészeti ágazatot sem, viszont leginkább a traumatológia/általános sebészet érdekel. Ugyanakkor szívsebészeten is gondolkodtam, de elnézve a kórházaknak a felvehető szívsebészeti rezidens keretszámát nincs sok lehetőségem ebbe az irányba indulni.

Az idegsebészet is foglalkoztat, de mivel még nem dolgoztam érintett eseteken nem tudom eldönteni, hogy vajon megfelelő lenne-e számomra.

2019. júl. 15. 14:42
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
műtős-szakasszisztens képzés miatt voltunk egy nem a mi egyetemünkhöz tartozó kórházban, az osztályvez. műtős-szakasszisztens az elbeszélgetés alatt szexista megjegyzéseket tett,később csak a fiúkat engedte be a műtőbe, majd a felháborodásunk után megmutatták nekünk a női öltözőt:)))
2019. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó tapasztalata nem valami biztató...

Én is hallottam az ismerőseimtől hasonló eseteket, amikor a férfiakat részesítették előnyben. Valamint olyan történeteket, amikor a középiskolai tanár azt mondta a témában érdekelt diákjainak, hogy a lányoknak hozzá kell szokniuk a lenézéshez, lealacsonyításhoz... Rendkívül biztató és motiváló lehet egy hasonló beszélgetés!

2019. júl. 16. 21:20
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Idegsebészet és szívsebészet is nagyon kompetitív.

De be tudsz kerülni, ha mondjuk harmadéves korodtól kezdve már aktívan és kitartóan bejársz. TDK-zol, írsz cikkeket, előadásokat.

2019. júl. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!