Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Egy 10. osztályos tanuló vagyok, és hamarosan le kell adom fakultációs jelentkezési lapot, viszont még sajnos nem tudom, hogy mit válasszak.

Emelt érettségit nem szeretnék tenni, szóval csak azt az egy faktot kellene kiválasztanom, ami a választott érettségi tárgyam lesz.

Egyelőre még azt sem tudom, hogy milyen irányba szeretnék továbbmenni, ami jelentősen megnehezíti a helyzetemet. Jelenleg inkább egy szakma megszerzésén gondolkozom, egyetemre nem annyira szeretnék menni.


A természettudományos tárgyak nem az erősségeim, talán még a földrajz megy a legjobban közülük, de azzal is vannak problémáim. (A természetföldrajzi része nem igazán megy, azt valahogy nehezen tudom megtanulni) Illetve ezzel még az a gond, hogy az előzetes tájékoztatón csak emelt szintű fakt van, bár az osztályfőnök már felajánlotta, hogy segít, ha valaki középszinten szeretne felkészülni földrajzból.


Illetve nemrég a közgazdaságtan tanár tartott nekünk egy órát, ahol mondott pár szót erről a tantárgyról, ami alapján egészen tetszett, viszont én soha nem tanultam ezt, és nem tudom mire számíthatok, emiatt kicsit félek ezt beírni.


A nyelveket ugyan szeretem tanulni, de az angol alapból kötelező, a német pedig sajnos nem megy, és úgy érzem, hogy ha járnék is faktra nem tudnék felkészülni rendesen.


És még sokan érettségiznek infóból, de nekem az nem igazán megy és nem is szeretem, szóval abból semmiképpen sem szeretnék faktra járni és érettségizni.


Ezek alapján mit javasolnátok, mire jelentkezzek? Melyik a legjobb (vagy a legkevésbé rossz) választás?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. ápr. 30. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Művészettörténet?

Erkölcstan?

Az info amúgy nem rossz ötlet, mert nagyon könnyű.

2019. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a hasznosságot nézed: idegen nyelv

Ha a legkönnyebb végét akarod megfogni: földrajz

2019. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az erkölcstant én is ajánlom, én nem érettségztem belőle, de egy ismerősöm igen. Annak járj utána persze, hoyg azt hogyan veheted fel. Az én időmben (kb. 4 éve :D ) úgy volt, hogy amit nem tanultam tanrendileg legalább 1 (talán 2) évig, abból különbözeti vizsgát kell tenni. A közgázt én csak egyetemen tanultam, de ha nem vagy jó matekos, semmiképpen sem ajánlom. A nyelvet szerintem megéri nyomatni. Az infora is mondják, hogy könnyű. Én művészettörire mentem volna szívem szerint (sulis gépekre nem bízom az érettésgim), de végül az angol lett a választottam (német volt a másik érettségim). Én persze továbbtanultam egyetemre.


Szerintem nézegess korábbi érettségi feladatsorokat az említett meg esetleg egyéb tárgyakból, hogy megnézd, mi hogy tetszik. Médiából is lehet érettségizni, az mondjuk művészetileg értékelt filmek ismeretét igényli, meg talán valami kisfilmet kell csinálni (?), amit én egy jó okostelefonos kamerával oldottam volna meg, ha arra mentem volna (és tényleg kell).

Amúgy, muszáj faktra menni? Nálunk 11. után sokan váltottak vagy mondták vissza. Szerintem erre nem lehetne senkit kötelezni.

Ha szakmát akarsz, akkor meg lehet azokban is kellen nézelődni, hátha van valami kapcsolódó tárgy.

2019. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Én persze továbbtanultam egyetemre. Felsőoktatásban meg nekem a leendő munkámhoz sem árt a nyelvvizsga meg nyelvismeret. És neked is ajánlom, rengeteg ingyenes lehetőség van az elsajátításra neten is, nekem sokat segítettek.
2019. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem muszáj faktra menni, de én azért szeretnék, hogy rendesen fel tudjak készülni a választott érettségire. De ha a jelentkezési határidőig nem tudok dönteni, akkor lehet inkább nem megyek faktra. Csak számomra egyszerűbb lenne, ha nem teljesen magamtól, órákon kívül kellene felkészülnöm.
2019. ápr. 30. 20:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp azt találd ki szerintem, hogy mi akarsz lenni? És akkor az érdeklődési körödnek megfelelően válassz. A szabadon választhatóval annó én is gondban voltam, végül a németet választottam, mert más verzióm nem volt, pedig nem is szerettem, aztán végül még sem sikerült rosszul.
2019. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!