Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek az első hetekben,...

Mit tegyek az első hetekben, hogy az osztalytarsaim is megkedveljenek, de a tanáraim se higgyek, hogy nem oda való vagyok?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogom elkezdeni a gimnáziumot. Tudom, hogy az első benyomás nagyon fontos. Nem szeretnek az osztaly strébere lenni, de a legbutább sem. Mit tegyek, ha kérdez valamit a tanár, és én mindig tudom a választ (nem vagyok egoista, csak feltételezés) akkor jelentkezzek mindig? Tényleg nem szeretném azt, hogy később ezzel piszkaljanak vagy emiatt kozositsenek ki. Mind a kettő fontos számomra. Köszönöm a válaszokat

2019. júl. 18. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy :D

Nem attol leszel a “legbutabb” hogy esetleg nem jelentkezel. Nalunk a legokosabb sose tette fel a kezet.. elvegre neki eleg volt az, hogy rudta magarol hogy tudja a valaszt, senkinek se kellett bizonygatnia.

De h felsz attol hogy esetleg nem mindenkinek esik le az elso pillanatban hogy ertelmes gyetek vagy, akkor mondjuk... tedd fel a kezedinden harmadik kerdesnel. Gimiben ugysem (legalabbis nalunk) kerdeznek mar annyit.

De ez tenyleg gimi... itt senkinek sem kell bizonygatnom semmit. Felvettek, nem a semmiert, es innentol a te dolgod hogy mennyire tanulsz. Azt meg hozzatennem hogy nem azert leszel buta mert nem tanulsz. :)

Egyebkent az fontosabb a tanarnak is hogy mennyire teljesitesz jol a dolgozatoknal. Ha ott tudsz mindent, mindegy hoy jelentkezel e oran. Viszont ha mindig jelentkezel, de a dolgozatok nem mennek annyira jol (igy ugyanis el fogjak varni toled hogy ott is brillirozz)... nos erted... az kellemetlen ha a fontos resze nem megy :)

Sok sikert neked a gimihez egyebkent. :) Ne aggodd tul,

2019. júl. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne jelentkezz állandóan, mert később a tanárok már el fogják várni tőled és hamar észre fogják venni, ha esetleg elmegy a kedved tőle. Nem kell feleslegesen magasra helyezni a lécet, mert ha később alulteljesítesz, azt fogják hinni, hogy ellustultál. Én akkor szoktam jelentkezni, ha már kínos csend van és meg kell menteni az osztályt, vagy ha bizonyítani akartam egy rosszabb jegy után.
2019. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eléggé izgulok már, főként az új osztálytársak miatt, mert senkit nem ismerek az új osztalyomból, de tanárok közül sem. Mondjuk az osztályfőnök elsőre nagyon laza, szóval remelem, hogy majd kialakulnak jó barátságok is.
2019. júl. 18. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két osztálytársam volt, akik jobb tanulók voltak. Az egyik szívesen segített másoknak, jófej volt (nem csak tanulásra értem) mindenki jóban volt vele. A másik állandóan beleszolt az órába, ha a tanár kérdezett meg se várta a végét már kiabálta be a választ.. Volt hogy senki nem csinált házit (nem értettük) de mivel ő valahogx megírta mindenki egyest kapott, ahelyett hogy megmagyarázták volna. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem a jegyeidtől fugg, hogy szeretnek-e vagy sem. Legjobb ha önmagad adod, mert 4 évig úgysem tudsz olyan lenni aki nem vagy. Jelentkezésre azt mondom, hogy találd meg a középutat.. Vagyis nem kell állandóan, mert biztos van más is aki szeretne válaszolni. De azt se csináld hogy egyáltalán nem jelentkezel.
2019. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!