Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha a gimnáziu...

Mi lehet az oka, ha a gimnáziumi osztálytársaim közül 32-ből 22-en otthagyták első két évben az egyetemet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet ugyan nem tapasztaltam, azért nem ilyen nagy a lemorzsolódás, de okai lehetnek:

-nem olyan szakot választott, ami érdekelné

-nem tanult meg tanulni, jegyzetelni, dolgait önállóan szervezni

-képtelen logikus feleletekre a vizsgákon, s az első kudarcok lebénítják

-túl nagy a különbség a középiskola és az egyetem értékrendje között.

2013. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
találkoztam a volt osztályfünökömmel,ő mondta,meg akikkel talákoztam a régi osztályból,ők mondták,hogy önként hagyták ott,mer mellélövés volt az adott szak
2013. jan. 15. 09:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze. nálunk 2002-ben érettségiztünk, én a suliban maradtam két éves okj-n sokat meg egyetem, fősuli. és egy csomóan otthagyták, pedig ők voltak a nagy büszkesége az ofőnek, hogy az ő osztályából hányan mentek, utána meg össze vissza sokan, meg biztiőri tanfolyam lett a vége, gyárban melóznak, stb. ahogy valaki írta, lemorzsolódás, félreértették azt, amit hallottak, hogy " be sem kell járni csak vizsgázni" dolgot, mert ez sem így van, nem igazán érdekli őket mégsem az, másabb szinten már nem annyira fekszik nekik az adott szak, stb.
2013. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nálunk is azok hagyták ott,akik az ofő kedvencei voltak,ofő mindig modnta,hogy belőlük ez meg az lesz.
2013. jan. 15. 09:55
 5/13 anonim ***** válasza:
hát legtöbbje nem feltétlen a kedvence volt, csak érted, nagyot gondoltak maguknak, csak hát nem úgy sült el nekik a dolog. van aki pl a kolit nem bírta, így inkább a sulit is otthagyta, stb.
2013. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
éppenséggel az ilyenek miatt nem csodálom, hogy ez az egyik érv a felsőoktatás ilyen formabeli megreformálásnának mert sok ám a félév egy nem erős szak esetén is.
2013. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"találkoztam a volt osztályfünökömmel,ő mondta,meg akikkel talákoztam a régi osztályból,ők mondták,hogy önként hagyták ott,mer mellélövés volt az adott szak"


- Itt a válasz. Akkor mi a kérdés?

2013. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát hogy miért nem néznek jobban utána, hogy mik lehetnek a tárgyak, stb. mert így sokan évet vesztenek feleslegesen.és később egy év plusz is sokat számít ám. én is tapasztaltam, hogy lehet az okj-st ki kellett volna hagyni, bár akkor még nem akartam fősulira menni. tehát nálam megvan a miért de sok csak jelentkezik, de azt sem tudja, hogy minek, vagy hova.
2013. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ma főleg jegyek alapján dől el, hogy ki kerül be az egyetemre - régen volt felvételi is.

Óriási a különbség egy vidéki gimnázium és egy gyakorló gimnázium jeles érdemjegye között. Pláne ha a tantestület rá is segít: kerüljön be tőlünk minél több gyerek a felsőoktatásba. S ott derül ki, hol vagyok én az én jelesemmel a zseni csoporttársaimhoz képest.

És valóban, az egyetemen nem loholnak utánad a tanárok: nem voltál órán, kialvatlannak látszol, mi a bajod...?Nyomják az anyagot, majd számonkérnek. És ha az egész félév úgy tűnik, hogy laza, lehet bulizni, délig aludni, nem készülni rendszeresen, akkor a vizsgaidőszakban rádszakad az ég. Van, aki egy hétre 3 tárgyból tenne vizsgát, és szétdurran a feje a teljesíthetetlen kihívástól. Így sokan kilépnek. De sokan vissza is szivárognak, megkomolyodva.

2013. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát igen csak kár, hogy jópár milla az ilyen tanulsági vizsga ám az államnak. és ilyen téren ez jogos. bár szó mi szó, van aki tényleg nem bírja, bár szeretné, de nincs elég agyi kapacitása. ez is más
2013. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!