Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL angol felsőfokú nyelvvizsg...

ECL angol felsőfokú nyelvvizsgán van arra esély, hogy hivatalos levelet kell majd írjak?

Figyelt kérdés
Holnap esedékes, és sose tanultam még meg hogyan kell olyan megcímezni meg mik azok a mondatok amik mindenképpen kellenek, meg elköszönés meg stb.

2013. okt. 3. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, de mivel így is elég kevés sort fognak megadni nem kell sem címet sem dátumot felírni, csak arra figyelj hogy ne írj összevonásokat (pl. I'm) és az elejét ha nincs név megadva Dear Sir/Madam-mal kezdd. Ezt az egyik felkészítőkönyvük hátuljában olvastam. Meg persze van pár formális elköszönés, vagy szókapcsolat de szerintem könnyen találhatsz az interneten segítséget és elég párat megjegyezned. Amúgy én is holnap megyek. Remélem, hogy inkább esszé lesz. :D Sok sikert!
2013. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megszólítás (a név ismerete esetén)

"Dear Dr Brown,"


A név ismerete hiányában "Dear Sir," "Dear Madam,"

"Dear Sir or madam,"-

2013. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a név ismeretes volt, akkor a búcsúzás

"Yous sincerely,"


Ha nem volt ismeretes a név, akkor

"Yours faithfully,"

2013. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!