Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Medikusok! Mi a helyzet a...

Medikusok! Mi a helyzet a külföldi hallgatókkal?

Figyelt kérdés
Szinte minden medikus ismerősömtől azt hallom, magyartól és külfölditől egyaránt, hogy nincs nagyon vegyülés, ismerkedés magyarok és külföldiek közt, van aki egyenest utálja a másikat. Miért van ez így? A magyarok szerint idegesítőek a külföldi hallgatók, a külföldiek szerint pedig a magyarok elzárkóznak és nem akarnak ismerkedni velük. Tényleg így van? Nincsenek közös kocsmázások, bulik a külföldiekkel!

2019. júl. 18. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs nagyon vegyülés, én mondjuk nem járok bulizni, kocsmázni, de az ismerőseim közül oda is mindenki barátokkal jár. Igazából a külföldiek között sem igazán láttam nagy haverkodást, még náluk is mindenkit a saját "fajtájával" szoktam látni inkább beszélgetni (szóval kínai a kínaival, afrikai az afrikaival, arab az arabbal, ami érthető a közös nyelv és egyebek miatt). Másrészt pedig sokan a koliban barátkoznak, ahol (nálunk legalábbis) nincsenek külföldiek. Nyilván könnyebben ismerkedik meg az ember olyanokkal, akikkel szobatársak vagy nap, mint nap találkoznak mint egy albérletben elő, csak a csoporttársaival és a 2-3 lakótársával kommunikáló emberrel. Engem egyébként nem zavarnak egyáltalán a külföldiek, akikkel én beszéltem mind rendesek voltak, de úgy általában nem is igazán találkozunk velük. Az zavar, hogy a vizsgák nekik könnyebbek, az oktatók közül sokan enyhébbek velük, mint a magyarokkal. Nyilván aki tényleg semmit vagy nagyon alapvető dolgokat sem tud, azt nem fogják átengedni akár magyar, akár külföldi, viszont sok vizsgán együtt vagyunk, volt már, hogy előttem egy külföldi hallgató mondta a tételeit és a vizsgáztató sokszor próbálta rávezetni a dolgokra, türelmesebb volt vele, több hülyeséget eltűrt a részéről. Csak azért tűnt fel nekem, mert hallgattam a feleletét és már az első nagyobb hibájánál gondoltam, hogy nagyon rezeg a léc a saját tapasztalataim alapján, aztán csak ámultam-bámultam, hogy még a sokadik után sem bacták ki, hanem kapott egy négyest.
2019. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs. Egyszerűen azért, mert vizsgákon kívül sehol nem találkozunk velük. Nincsenek közös órák, koliban pedig csak elenyésző részük lakik.

Viszont nagy utálkozások sincsenek szerintem, persze hallok néha embereket, ahogy viccelődnek a külföldieken, de attól még nem utálják őket.

2019. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utálkozás nincs, de kevés a közös program. Aki szeretne ismerkedni, az persze tud.
2019. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet a gólyatáborral? Mondjuk SOTE ? külföldiek is jönnek?
2019. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincsenek külföldiek a gólyatáborban (Semmelweis).
2019. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem. (SZOTE) (mármint a gólyatáborosra válaszolva)
2019. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez változó, vannak nagyon rendes, normális külföldi hallgatók, akikkel én pl. baráti viszonyt ápolok, de valóban nem túl gyakori a vegyülés. És van a másik típusú külföldi, aki becsapja előttem az ajtót, akkor se menne arrébb az utcán, amikor jövünk egymással szemben, ha egyenesen nekimennék, ő továbbra is halad középen a keskeny járdán én meg kerüljem ki. Életveszélyesen kacsáznak a biciklijükkel, annyit nem mondanak a boltban, hogy "kérem" vagy "köszönöm", ordítanak és visongnak a villamoson. Őket szeringem kifejezetten ellenszenvesnek találják a magyar hallgatók, és talán ez az egyik elrettentő tényező, annak ellenére, hogy nem jellemző ez a magatartás mindegyikükre, sokan tényleg jófejek.
2019. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
igazából a németnyelvi tudásom szeretném megtartani, beszélgetni szeretnék, azért érdeklődöm, mennyire van esélyem német anyanyelvű diákkal összebarátkozni
2019. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!