Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki egyénileg...

Van itt olyan aki egyénileg saját maga által kezdett el egy új idegen nyelvet elsajatitani? Hogy ment? Mi motivált? Milyen szintig jutottál a tanulásban?

Figyelt kérdés

2019. júl. 26. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Harmadikat tanulom már így. Felsőfok a cél, könyvek és filmek élvezete. Ennyi motivált, a kíváncsiság.
2019. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól ment, az érdeklődés motivált. Kb. két évet végeztem el a gimnáziumi anyagból.
2019. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kyjko válasza:
100%

Én a hollandot kezdtem el tanulgatni csak úgy magamtól úgy 1-1.5 éve, most már ott tartok, hogy (szinte) mindent megértek amit hallok/olvasok, holland ismerősőkkel pedig egész jól el tudok beszélgetni. Nem volt semmilyen nyelvkönyvem vagy tanárom, csak szimplán nagyon érdekelt a nyelv és volt néhány holland ismerősöm akikkel gyakorolhattam a beszédet (szerintem ez a legnehezebb egy nyelvben)

Ami szerintem a legfontosabb az az, hogy napi szinten 'találkozz' a nyelvvel, tehát hallgass olyan nyelven zenét, vagy mondjuk olvasgass, nézz filmet, még ha nem is mindent értesz, akor is rengeteg szó és kifejezés fog rád ragadni úgy hogy észre sem veszed.

2019. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!