Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben használják még a...

A németben használják még a "warum? " kifejezést?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem egy német sorozatot, és kizárólag a "wieso?" kérdés hangzott el, warumot egyszer sem mondtak. Én még úgy tanultam, hogy a wieso inkább azt jelenti, "hogyhogy?".

A modern németben mikor melyiket használjuk?


2019. aug. 19. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Elöször is ez nem kifejezés, hanem kérdöszó.

Másrészt használják mindkettöt, de területenként is eltérö, hol melyik mennyire gyakori.

Harmadszor lehet, hogy te értelmezed férle, mikor melyiket kellen használni, az ugyanis nem igaz, hogy a Warum a miért és a Wieso a hogyhogy!

2019. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor mi is a különbség?:DDD
2019. aug. 19. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
De, a warum jelentése miért, a wieso jelentése közelebb áll a hogyhogy-hoz. Nekem a második anyanyelvem a német, úgyhogy szerintem érzem a különbséget :D Mindkettőt használják, lehet abban a filmben épp nem, de amúgy igen.
2019. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasznaljak tudom mert Nemetorszagban elek.

Warum ? Miert pl warum fragst du? Miert kerdezed

Wieso- hogy hogyhogy?

Wieso fragst du? Hogyhogy kerdezed?( picit cinikus)

2019. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze
2019. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!