Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Decemberben megyek nyelvizsgár...

Decemberben megyek nyelvizsgára, de nem bízok túlságosan magamban. Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Nem nagyon érzem késznek magam,de mindenki azt mondja épp itt az ideje letenni egy középfokú Origót.

Az írasbeli nagyon is megy,de szóban szinte meg sem tudok szólalni.

Hogyan megy ez a része? 3 részből áll?(kep,szituáció és kérdésekre valasz)

Nektek mi a tapasztalatotok? Nehéz volt?



#angol #Origo #zselvvizsga
2019. aug. 31. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig még van időd. Viszont gyakorold a beszédet, az magától nem fog menni.
2019. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Magához az angol középfok menetéhez nem tudok hozzászólni, de olasz felsőfokún elég magas százalékot értem el, így adok egy-két tanácsot.


1. Ne magolj be előtte szöveget, nem arra kíváncsiak mit tanultál meg szó szerint.


2. Nyugodtan elviheted a témát, pl. nekem egy masszázságyon fekvő nő volt, a végén már a diétáról beszéltünk.


3. Inkább mondj egyszerűbb mondatokat biztosabban, mint egy nagyon bonyolultba belegabalyodj.


4. Nyugodtan hazudj, nem az életed érdekli őket, hanem a nyelvtudásod.


5. A nyelvvizsga előtt amit én csináltam az az, hogy az adott témákhoz kiírtam vázlatot mit mondhatnék, hogy ne üljek ott kukán (csak ötleteket), + rengeteg cikket olvastam.


6. Legfontosabb, hogy ne félj. Ők is emberek. És decemberig tudod gyakorolni a beszédet, ha kell beszélj egyedül hangosan.

2019. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. aug. 31. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugodtan hazudj"

Ja, oszt belekérdeznek pont abba (Murphy is megy vizsgázni), akkor kampózol még egyet, tovább beszélgetnek azon a vonalon, máris rongyokban is az idegrendszered... :)

2019. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Origo nehez valasz könyebbet 1 nyelvet

Am is Az origo csak Magyarországon ervenyes

2019. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor melyik a legkönnyebb? Nekem ezt javasolták.
2019. szept. 1. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A “nyugodtan hazudj”-ot annyival egészíteném ki, hogy ha van olyan mondanivalód a témáról ami igaz, akkor természetesen mondd azt. De nézd át milyen témák jöhetnek fel, és ha valamiről semmi személyes tapasztalatod nincs, akkor találj ki valamit amiről tudsz beszélni, akár olyat is ami nem igaz. Segít, ha olyat hazudsz ami közel áll az igazsághoz, vagy ha olyat adsz el saját sztoriként amit meséltek neked, filmben láttál, olvastál.

Vizsgán az egyik legrosszabb dolog amit tehetsz hogy nem beszélsz.

- Van háziállatod?

- Nincs, sose volt

Hiába ez az igazság, ezzel mit kezdjen szerencsétlen vizsgáztató?

Ha van valami igaz sztorid, mondjuk azért nem volt soha állatod mert allergiás vagy a legtöbbre, azt elmesélheted.

De ha sehova nem tudsz elindulni onnan hogy nincs, akkor inkább mondd azt, hogy most nincs, de gyerekkoromban nagyapáméknak volt egy kutyájuk akivel sokat játszottam. Akkor is ha nem volt nekik, csak láttál egy filmet amiben a nagyszülőknek kutyájuk volt. Nem baj, mondd el hogy a filmbeli kutya hol lakott, hogy nézett ki, mit csinált, és csinálj úgy mintha a te nagyidé lett volna.

Hülye példa, de érted.

2019. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!