Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan tanult meg idegen...

Ki hogyan tanult meg idegen nyelv (ek) et? Minden nyelv érdekelne.

Figyelt kérdés
Milyen nyelvkönyvet használt az adott nyelvnél,mennyi ideig tanulta,most hogy megtanulta,milyen módszert/könyvet/hanganyagot javasolna?

2019. aug. 31. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolt és németet a középiskolában tanultam 4 évig, ezekkel a könyvekkel: német Kon-Takt, angol Bloggers.

Spanyolt egyedül kezdtem el tanulni a Colores nyelvkönyvekkel, valamint volt pár órám magántanárral. kb. 2,5 év alatt tanultam meg.

Olaszt teljesen egyedül tanultam a Giro d'italiano tankönyvsorozattal szintén kb. 2 év alatt végeztem vele. Már mindegyikből le tudtam tenni a középfokú nyelvvizsgát és elsőre meg lett mind a 4 nyelvből, ezért ezeket a könyveket és a hozzájuk tartozó hanganyagot javasolnám.

2019. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolt tanultam általánosba, és 8.ba le is középfokúztam, a projectes könyeket meg a Twenty three topics for teenagers könyvből, de ezt tanultam 8 évig.

Most olaszul tanulok jelenleg a Parl Italiano-ból, és a Progetto Italiano-ból.

2019. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*Parlo Italiano
2019. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Szlovák és cseh: mivel olyan nyelvterületen éltem kiskoromban így nyilván sok választásom nem volt :D


Portugál:ott volt nyaralónk és majdnem minden nyarat ott töltöttünk

Szefárd:érdekelt és megtanultam egy ismerőstől

Eszperantó:akartam egy mesterséges nyellvet és a 2 millió beszélővel messze ez volt a legjobb választás

2020. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolt általános iskolában tanultam

Spanyolom gimiben volt

Hollandul úgy,hogy 2 évet ott dolgoztam

2020. máj. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 franciasrac ***** válasza:
A német az egyetlen kötelező nyelv volt középiskolában (11-13 éves kortól, de én 2 évet hagytam ki meg tanította egy kicsit a tanárom nekem általános iskolában, szóval 7-8 évesen kezdtem el tanulni), az angol kötelező opció volt (angol vagy spanyol) és kb 8 éves kortól is kezdtem tanulni, de a suli egyáltalán nem segített ezekkel, főleg én tanultam magamból (meg 13 évesen 2 hónapig cseréltem Bajorországba, az is tök jól segített gyakorolni a németem meg szimplán fejlődni), a latint 3 évig tanultam 10 éves kortól 13-ig de ezt jobban hagyjuk el, tetszett de maga nem érdekelt a nyelv, főleg azért jelenkeztem be mert utaztunk Görögországba ezzel az osztállyal, és végre a magyart 14 évesen kezdtem önmagamból tanulni. Most 16 éves vagyok, és más nyelvet is szeretnék majd kezdeni tanulni mert felnőttként más teendőm lesz :)
2022. ápr. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor könyvből kellett órán tanulni, alig haladtam, bukásra álltam.

Amikor zenét hallgattam, olyan cikkeket olvastam (és fordítottam), ami őszintén érdekelt, sorozatokat, filmeket néztem, ami őszintén érdekelt és tudni akartam, mit mondanak, akkor megtanultam folyékonyan 1.5 év alatt angolul.


Onnan már nem volt megállás. Ismételtem még 4 másik nyelvvel, ugyanígy. Csak azt néztem, olvastam, hallgattam, ami amúgy is érdekelt, csak más nyelven. Nem értem el mindegyikből a felsőfokot (sokszor a források érdektelensége miatt sem), de hogy tanulástechnikailag működött, az számomra bizonyított tény.

2022. nov. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!