Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti helyesen irtok angolul,...

Ti helyesen irtok angolul, illetve beszeltek?

Figyelt kérdés

Nincs nyelvtani hibatok?

Helyesirasi hibatok


2019. szept. 10. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos akad, de én ilyen hülye nyelvtannáci vagyok, ha valamit nem tudom, hogy kell mondani, akkor átfogalmazom úgy, ahogy biztos vagyok benne. Helyesírási hibáim szerintem nem nagyon vannak, ahhoz elég jó az érzékem.
2019. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtannal úgy vagyok, mint az első válaszoló: ha valamiben nem vagyok biztos, máshogy írom.

A helyesírás az más, sajnos vannak szavak, amiket nem bírok megjegyezni, hogy hogy kell írni, pl. continuous uou-t sokáig tartott, vagy az apparently 2. a-ját e-nek veszem, meg az occasionally-ben 2 s-t írok 2 c helyett. Ezek nálam elég gyakoriak sajnos. Angoul vezetek naplót és utólag látom ezeket a hibákat. De próbálom szokássá tenni, hogy ha csak magamnak írok is, akkor is leellenőrizzem a helyesírást, mielőtt nekilátok.

Viszont olyan hibát pl. hogy "your" és "you're" vagy "they're" vs "there" sose vétek, pedig az anyanyelviek ezt keverik.

2019. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok.

Azért a you're/your-t se minden anyanyelvi keveri. Szerintem olyasmi lehet ez, mint mikor magyarul "hadd mondjam el" helyett "hagy mondjam el"-t írnak. Azt se keveri azért minden magyar. (de osztom a véleményed)

2019. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előfordul a hiba mindenkinél még anyanyelvi angoloknál is. Épp úgy mint ahogy a magyar nyelvtanba vét az ember hibát, megakad a nyelve. Nem félek beismerni hogy sok évnyi angliai tartózkodás után is vétek hibát. Ha tudnád hogy hány angol osztály társam volt aki nem tudott át menni angol nyelvtanból. Gyakorlás, gyakorlás, de ne búsulj ha rossz napod van vagy ha nem megy minden.
2019. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írásban kevésbé, az elsőhöz hasonlóan én is inkább átfogalmazom vagy kiguglizom ha valamiben bizonytalan vagyok.

Szóban többet, mert angol nyelven tanulok egyetemen, a nap nagyobbik részében angolul beszélek. Rengetegszer előfordul hogy annyira koncentrálnom kell a mondanivalóm tartalmára (bonyolult/új anyagra az egyetemről, például) hogy belezavarodok közben a szórendbe vagy felcserélek egy prepozíciót.

2019. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!