C1 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok! AZ lenne a kérdésem, hogy angol nyelvből melyik nyelvvizsga lenne jó C1-ből? Melyik az, amelyik nem pontoz olyan szigorúan? Mert hallottam, hogy az Euroexam a 'writing'-ot eléggé le szokta pontozni.

Köszi a válaszokat!



2019. szept. 11. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Euronál a listening az, ami szerintem nagyon szivatós, Corvinusnál meg a nyelvtan.

Ha csak a papír kell, akkor Origóra menj, ma már egyáltalán nincs olyan rossz és kegyetlen híre, mint 30 évvel ezelőtt. Nem nemzetközi, de itthon elfogadják bárhol.

2019. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ECL-en voltam, volt egy biztos angol nyelvtudásom és előtte két hétben készülgettem a feladatokból. Szerintem akkor is sikerült volna, ha nem készülök. A hallgatáson kívül mindent nagyon könnyűnek találtam, később egy nálam sokkal rosszabb képességű barátom is átment.
2019. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Az Euro azt pontozza le, akit le kell. Az méri a legmegbízhatóbban a nyelvtudást.
2019. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert neked az jött be, nem jelentheted ki, hogy egyetemesen az Euro a legjobb. Enyhén sokat képzelsz magadról, ennyi erővel én meg azt mondom, hogy az ECL a király és azon buksz meg csak akkor, ha nem tudsz angolul, elvégre NEKEM ez felel meg és én vagyok az etalon. Nem. És te sem vagy az.

Kérdező, minden típust nézz végig és saját érzéseid alapján dönts, ne az ilyen lekezelő megmondóemberekre hallgass, akik csak fikázni tudnak másokat.

2019. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"Az Euro azt pontozza le, akit le kell. Az méri a legmegbízhatóbban a nyelvtudást."


Ezt kifejthetnéd bővebben, konkrétumokkal. Miért ez méri legmegbízhatóbban és hol hibázik a többi?

2019. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a következőket pedig várom. :)
2019. szept. 11. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

A pontozás mindenhol egzakt, meg van határozva, hogy mire adhatnak pontot és mire nem.


Amiben nagyobb különbségek szoktak lenni az a nyelvi felmérés módja. Pl. van ahol jobban a nyelvtanra helyezik a hangsúlyt, máshol meg inkább a szövegértésre és mondatalkotási készségekre. Szvsz ha tényleg tudsz angolul, akkor nem szabadna, hogy ezeken bukj meg.

2019. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!