Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így most melyik nyelvvizsgáért...

Így most melyik nyelvvizsgáért kapok többletpontot?

Figyelt kérdés
Állatorvosira szeretnék menni és ugye oda kell: 1 emelt kémia és 1 emelt biológia érettségi. Fogok tenni egy emelt szintű angol érettségit, megcsinálok egy angol középfokú nyelvvizsgát. És ha ezen felül csinálok egy MÁSIK vizsgabizottságnál még egy ANGOL ugyanolyan középfokú nyelvvizsgát, akkor melyikért mennyi többletpont adható?

2019. szept. 14. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Lehet persze, hogy én vagyok nagyon eltévedve, de kizártnak tartom, hogy egy nyelvből lerakott vizsgát többször is elfogadnának. Ha így lenne, mindenki 20x alkalommal levizsgázna azonos nyelvből.
2019. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mateobudento ***** válasza:
89%
Az emelt szintű angol érettségi önmagában egyenértékű a b2 nyelvvizsgával, így hiába csinálsz angolból még nyelvvizsgát, az nem ér többletpontot, viszont az emelt angollal az új felvételi követelmény mindkét részét teljesíted. Plusz pont egy másik másik nyelvből való nyelvvizsgára járna. Sok sikert az állatorvoshoz.
2019. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván semmi értelme két különböző nyelvvizsgát csinálni, egy nyelvből egy ugyanolyan fokút fognak beszámítani. Nem tudom ezt hogy gondoltad...
2019. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kémia-biosszal felvételizel, az 50 pluszpont


emelt angol + egy középfokú nyelvvizsga 28 pluszpont


de ha nem emelt angolozol, hanem van pl. egy B2 Euro angol és egy B2 ECL nyelvvizsgát, azért is jár 28 pont (az új szabályokban nincs leírva a "különböző nyelvből" kifejezés, ezt az igazgató többször is elmondta nekünk)


esetleg ha angol emelt + felsőfokú nyelvvizsgát teszel, akkor + 40 pont jár, de középfokúkkal csak 50+28=78 pluszpontot szerezhetsz

2019. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor idéntől tényleg érdemes esetleg ezzel is számolni? 2020-ban már.tuti kell emelt 1 érettségi? Én is állatorvosira készülök, és ha így van a biztonság kedvéért csinálnék egy felsőfokút a plusz 90 pontért
2019. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!