Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok az emelt...

Mik a tapasztalatok az emelt angol erettsegivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2 ev mulva fogok erettsegizni, igy mar benne vagyok abban az evjaratban ahol az egyetemre valo bekerules feltetele a nyelvvizsga es egy emelt szintu erettsegi. Nos mivel en ugy tudom hogy a kozepszintu nyelvvizsga angolbol es az emelt szintu angol erettsegi kozott nincs olyan nagy kulonbseg igy esszeru lenne azt valasztanom, azaz az emelt angol erettsegit, mivel kozep nyelvvizsgat ugyis csinalnom kell belole.

A baj az hogy en kifejezetten nem vagyok jo angolbol. Nem lenne cel hogy 5 os legyen az emelt erettsegim, nyilvan orulnek neki de mar a 2es is talan eleg lenne.

Van valakinek tapasztalata errol? Mennyire megcsinalhato?


2019. szept. 19. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Én 2015-ben csináltam emeltet. Minden vizsgarészenek min. 12%-nak lennie kell, és összesen az egésznek 25%-nak kell lennie. 60%-tól (5-ös) kaphatod meg a nyelvvizsgát (B2, közép), 40-59%-nál (3-as, 4-es) B1 (alap).


Az olvasott szövegértés nem nehéz, a kérdések elég egyértelműek. Nyelvhelyességnél azért figyelni kell, vannak trükkös mondatok, de megcsinálható. Hallott szövegnél függ, hogy jó-e a téma, hallható-e és hogy milyen gyorsan fogod fel (én jegyzeteltem pl, mikor ment a hangfelvétel, nekem az segített). Aztán esszé: nagyon tanuld meg a hivatalos levél fontos szavait!! Pl. keen on - love helyett, bekezdések kezdése (First of all; second; on the other hand stb) minél választékosabb, annál jobban szeretik.


A szóbelire pedig készülj a tételekből

2019. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, tényleg B2 szint. Egy magabiztos angol nyelvtudással ötösre teljesíthető. Szerencsére még elég sok időd van, el is kezdheted a gyakorlást. Egyszerűbb könyvek, cikkek olvasása, sorozatok, filmek nézése szigorúan angol felirattal.
2019. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, megnyugodtam picit most!
2019. szept. 23. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!