Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket írjam? OROSZ

Melyiket írjam? OROSZ

Figyelt kérdés

Ugye van a "Boldog szülinapot!", amit ha jól tudom le lehet fordítani С днём рождения-ként és С днем рождения-ként is, elvileg nem számít sokat, hogy jo-val vagy je-vel írom. De szerintetek egy olyan embernek akit nem ismerek, annak melyiket írjam?

(Tudom, életképtelen vagyok 😂)



2019. szept. 21. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, vagy úgy van, egyszerűen trehányságból lehagyogatják az ékezetet. Feltételezem bizonyos billentyűzetekre nem jutott, talán írógépre se, azt innen eredhet ez a szokás, hogy azt le lehet onnan felejteni.
2019. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oroszok mondták nekem, hogy nem hivatalos szövegekben nem szükséges.
2019. szept. 21. 15:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor írjam "ё"-val?
2019. szept. 21. 15:21
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Írd "jo"-val, de pontok nélkül is érteni fogja, a nyomtatott sajtóban, könyvekben ugyanis általában nem használják; vannak szabályai, mikor kell kitenni, de egyébként nem szokták.

[link] - nézd meg, hol ott van, hol nincs :)

2019. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvassatok bele a vezető orosz napilapokba, igen ritkán rakják ki nyomtatásban.


Írhatod nyugodtan mindkét formát, nem fog trehányságnak tűnni. (Persze azért orosz szakosok tegyék ki egyetemen/ akik gimiben, középiskolában tanulnak, használják órán, mert tapasztalatom szerint erre nagyon allergiások tudnak lenni a tanárok, akkor is, ha anyanyelvi követi el:)))

2019. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül "ё"-val írtam.
2019. szept. 21. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!