Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van bárkinek is tapasztalata...

Van bárkinek is tapasztalata a BGE-Nyelvvizsga és a Kodolányi-Nyelvvizsgával kapcsolatban? Melyik könnyebb?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 09:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia a Kodolányi másnéven Társalkodó nyelvvizsgáról tudok mondani pár dolgot. 1 hete voltam írásbelin, 3 napja szóbelin. Írásbelin van 3 feladat, van fent az oldalukon egy mintafeladat ott meg tudod nézni milyen. Elsőnél ki kell választani 4 lehetőségből a leghelyesebbet. Ezt kb 15ször. 2.nál vna egy hosszú szöveg, utána egy lyukas összefoglaló! Oda be kell irni a szavakat amik jol kiegeszitik. 3.hasonló az elsőhöz, van egy kérdés és 3 lehetoseg kozul kell a legigazabbat. Aztán van 2 writing, az egyik egy szerkeszőnek a másik egy barátodnak. Idén a 100 évesnek lenni volt a hivatalos téma, előnyök hátrányok, barátinál pedig elutaztunk húsvétkor. Hova miért, mit csinálzunk, hagyományos húsvét jellemzői?

Szerintem nehezebb volt ez a feladatsor mint amik a gyakorlóba vannak, de csak azért mert én ezekkel a témakörökkel pont nem voltam jóban.

Listening aznap delutan volt, görög akcentussal beszéltek. Nehéz volt de abban jó vagyok, az ment. Ilyen kis részleteken múlik ott is.

Speakingtől nagyon féltem, de hiába. Kidolgoztam minden témát előre,de igazából nem nagyon kellett volna. Persze jó ha képben vagy de én túl sokat foglalkoutam vele és rágörcsöltem a kidolgozásra. Itt Magyarországon a legszebb helyrol kellett(nekem Balaton), ezt kicsit elrontottam mert keveset mondtam róla, de előtte lévő témákban jó voltam. Pl. Elutaztam Amerikaba idosotthonba dolgozni, prok es contrak, szuleim velemenye minderrol. Meg altalanos temak az elejen. Milyen hazba lakok, szeretem? Pro contra. Van testvérem? Jóba vagytok? What do you do? Im a student...... És itt jo sokat beszéltem. Pl h pszichologus szeretnek lenni. Es akkor rakerdezett h miért. Hát kb ennyi. Teljesíthető nyelvvizsga szerintem, viszont mikor mondtam masoknak h milyen nyelvvizsgat csinaltam, ok nem ismertek. De hatha megvaltozik. Am sokan vizsgáztunk, 100an kb. Persze ebbol volt nemetes kb 10 meg felsofokbol 4-5. Ha van kérdésed írj nyugodtan :)

2019. szept. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!