Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc, origo vagy cambridge...

Telc, origo vagy cambridge nyelvvizsga B2-n?

Figyelt kérdés

A felsőfokút is leszeretném majd tenni ha oda jutok (emelt szintű angolos suliba járok, szal valószinű elfogok) , de akkor mindenképp a cambridget szeretném választani, mert az sokkal nemzetközibb mint a ásik 2.


Tudom h mindenkinek mas a jó /könnyű/ érthető, de érdekelne

B2-n melyik nyelvvizsga a legjobb véleményetek szerint.

A tanárom azt mondja szerinte ezt nekünk kell eldönteni.


Tapasztalatok érdekelnek elsősorban de ha valaki hallott vmit azt is szivesen meghallgatom. :)



2019. szept. 24. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Én csak úgy a pálya széléről nézem a Gyakorin a véleményeket, ha valaki összesítené, kiderülne, hogy egyrészt mindegyik egészen könnyű, másrészt mindegyik egészen nehéz, harmadrészt mindegyiken segítőkészek, negyedrészt mindegyiken csak a buktatásra mennek. :)


Amit egy általam ismert ott vizsgáztató mondott, azt elhiszem tőle, hogy az Euro méri leghűebben a nyelvtudást.

Amit régen hallottam, és annak ez ellenkezőjét tán nem olvastam itt, az az, hogy a BME nyelvvizsgára az menjen, aki jó listeningből.


De, ha nem haragszol meg az egyszerű tanácsért, csináld végig mindegyik rendszer mintafeladatait, máris kialakul valamilyen véleményed.


Cambridge az arra jó, hogy büszke lehetsz rá, de más senki nem értékeli majd (én is csak akkor, ha CPE :D ). Persze, ha kifelé kacsintgatsz, az más, de akkor úgyis tájékozódni kell, hogy ahová mennél, ott mit fogadnak el.

2019. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Senki nem értékeli majd csak büszke lehetsz rá:D Ez azért eléggé általános saját elképzelés, nem tudhatod, hogy nem fogják értékelni, ha cambridge vizsgája van valakinek:)
2020. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megmagyarázom. :D A megállapítás hazai viszonyokra szól. Ez a bekezdés második mondatából következik. Itthon meg a nyelvvizsga általában egy pipa kérdése a pályázatban.
2020. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!