Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan sikerült folyékonyan...

Hogyan sikerült folyékonyan beszélnetek angolul?

Figyelt kérdés

Mindent értek a magam szintjén, akár irott, akár hallott szöveg, de felelni semmire sem tudok. A mondatokat írásban úgy alakítom ki, mint amikor matek órán a képletbe helyettesítünk. Lassan összeszerkeztem, minden szó felett eltöprengek. Erre beszédben nincs idő, emiatt egyszerűen semmi sem jön ki a számon. A csoport legjobb tesztjeit írtam, mert írásban minden okés. Ha felelések lettek volna, én volnèk a legrosszabb.


Az addig rendben, hogy sok gyakorlás kell, de mi módon?

Amit eddig próbáltam:


vers tanulás, de idegbajt kaptam az angol költőktől.


Szöveg megtanulása egyben, párbeszédek megtanulása eggyben. Harmadnapra elfelejtem és csak egészben vagyok képes visszanyögni, amit megtanultam. (Mondtatonként nem tudom felhasználni később.)


Itthon nincs kivel gyakorolni.


A szintem: A2


2019. szept. 30. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szerintem inkább onnan kezd ami érdekel is téged, ha anyanyelveden se szereted a verseket ne várd hogy idegen nyelven bírni fogok. A módszer ami nálam bevált az a angolul gondolkodás, ezzel a módszerrel már spontánságból kitalálsz dolgokat, például elképzelsz egy szituációt miközbe utazol és ott probálsz kitalálni dolgokat hogy hogyan válaszolnál. Persze ehhez is idő kell, de mihez nem?
2019. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Angolul néztem sorozatokat. Így tudok beszélgetni normálisan, mert amit pl.gimnáziumban tanítanak, annak semmi értelme és használhatatlan.
2019. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A2 szinten egyáltalán nem elvárás a folyamatos beszéd. Szerintem az egy magabiztos B2-nél kezdődik. Viszont, ha jó a passzív szöveg értésed, akkor itt az ideje elkezdeni filmeket nézni először felirattal, majd anélkül. Inkább dalszövegeket fordíts le, szerintem az jobban megmarad. Mikor legközelebb meghallod az egyik kedvenced, már kezded is dúdolni :) és így rögzül
2019. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél többet beszélj hangosan vagy magadban angolul. Bármiről, napi dolgokról, elmeséled a tegnap látott filmet magadnak. Első körben ne azzal foglalkozz, hogy hibátlan legyen, hanem lehetőleg minél folyamatosabb és átmenjen az információ.
2019. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!