Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angol középfokú szóbeli...

Ha az angol középfokú szóbeli vizsga "speaking" része a leggyengébb pontom, akkor melyik nyelvvizsgát válasszam? Hol a legsegítőkészebbek?

Figyelt kérdés
Az egyes nyelvvizsgák követelményeit átolvastam, ez alapján van amelyik szimpatikusabbnak tűnik a másiknál. De igazából azt hiszem ezt csak tapasztalat alapján lehet megválaszolni, hogy melyiket könnyebb teljesíteni. Nektek hol volt pozitív (vagy ha negatív volt, akkor az) tapasztalatotok?
2019. okt. 1. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne
2019. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából mindenhol segítőkészek ,kedvesek nem igazán ezen hanem a pontozáson múlik. Például felsőfokon az LanguageCertes szóbelin 41% lett (nem is lett még hiába lett a listeningem 86%,ezen a vizsgán 50%kell minden részvizsgán) majd egy hónappal később nagyon kevés plusz készüléssel 69% lett a Telc en. Szóval pontozásba érdemes belemerülni. A Telcet ajánlom viszont az írásbeli, és a listening nehezebb mint a legtöbbön. VISZONT van a szóbalin 20 perc felkészülési idő, ami hatalmas előny.
2019. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Neked mi a saját megítélésed a 41%-os és azután a 69%-os eredményedről? Tényleg ennyivel jobb voltál másodszorra,hála a gondolkodási időnek, vagy a pontozás is más volt? A 41%-nál voltak kérdések, amiknél elakadtál? Vagy volt egy folyamatos beszéd és ennek ellenére nem lett meg?

2019. okt. 1. 15:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Már úgy értem a pontozás, hogy nyilván kicsit mások a szempontok a két vizsgán. De szerinted engedékenyebbek voltak másodszorra?
2019. okt. 1. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem voltam semmivel sem jobb második vizsgán. Ott is volt egy-két rész ahol elakadtak és az elsőn is.

Megpróbálom elmagyarázni a pontrendszeri különbséget.

A LanguageCertnél a nyelvtanra, a kiejtésre, a tartalomra kapsz 3-3-3 pontot. Tehát sokkal hangsúlyosabb a nyelvtan, szigorúbban is veszik akárcsak a kiejtést (nekem azt mondták hogy a How szónál túlságosan is ejtettem a H-t ezért csak 2 pontot adtak a 3-ból,ami szerintem elég szigorú)

A Telcen viszont sokkal több pontot lehet szerezni így több a "potyapont". A, B C, D kategóriák vannak a D ér 0-t és azt még soha senkinek sem adott a magántanárom aki ott vizsgáztató és azt mondta ismerősei sem. Csak ritkán adnak C-t ami 2 pont.

És mindez felsőfokon volt ,szóval felkészülési idő nem volt.

A középfokon is Telcen csináltam (a felsőt először azért nem mert megszűnt) 86% lett.

2019. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál megint.

Mindkét említett vizsgára gondoltam már, mint lehetőség. Aztán lehet, hogy mégis egy 3.-at választok. Úgy néz ki, hogy igazából mindenkinek más jön be, ki kell próbálni.

2019. okt. 3. 08:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg mindről van jó meg rossz tapasztalat is. De a felkészülési idő mindenképp nagy előny, lehet hogy más vizsgákon is van amúgy.
2019. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!